Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przyczyny trądziku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-11, 22:51   #31
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Przyczyny trądziku

u mnie to głównie sprawa genów
począwszy od mojego ojca, co do dziś (a ma 54lata) ma na twarzy, we włosach i na lub za uszami - gule (przerośniete zamkniete zaskorniki), kaszaki, prosaki, przerośnięte otwarte zaskórniki, silny łojotok (twarz, włosy) - mam to samo, z tym, że u mnie nie sa to jeszcze zmiany przerośnięte
moja mama (54lata) nadal przed okresem ma pojedyncze pryszcze, mimo suchej cery, owłosienie wokól sutków, wąsik i te genetyczno (wydawałoby sie również hormonalne) przykrości dotykają również mnie (a hormonów kilka mam obadanych i wszytsko jest w normach), mój braciszek (lat 29) silny łojotok (twarz, włosy, plecy), oraz trądzik w ciężkiej postaci, z bliznami w postaci "ubytków" w ciele, do tego zakażony gronkowcem (twarz, ale gorzej plecy), mimo wyleczenia gronkowca, nadal tradzik ma pokaźny, nadal silny łojotok.

like i said - geny

zmiany: różnie przez te 13 lat było

gule bolące i ciężkogojące sie wykluwaja sie u mnie na zuchwie, brodzie, szyji - ale to nie ejst tradzik hormonalny, po prostu tam jest taka skóra, przy kości zuchwy, szczęki, brody - z reguły pojawiaja sie tam własnie takie zmiany, robia mi sie takze we włosach, za uszami, na pośladkach i plecach. Zaskórniki zamkniete - cała twarz i plecy, zaskórniki otwarte nos, policzki, plecy, dekold, biodra, posladki (z nich szczególnie niemiłe gule sie robią). Prosaki mam na powiekach, koło kącików oka i pod oczami na tej cienkiej skórce. Ropniaki jak sie czasem wyklują to różnie się umiejscowiają, krostek pomniejszych czerwonych mam kilka wokół ust, na czole, na skroniach, na karku, plecach, we włosach.

mam zdiagnozowaną średnią postac trądziku grudkowo-zaskórnikowego, jest to trądzik przewlekły z silnym łojotokiem


Często nie mam zadnego ropniaka, ani guli na ciele! często, tylko przed okresem jakby przez hormony przeplywajace we krwi robia mi się gulki
ale tak ogólnie to cera jest NON STOP popagórkowana grudkami - zaskornikami zamknietymi
poorana czarnymi dziurami (pory mam orgomne), usiana prosakami i zalana łojem, aż robią mi się tłuste smugi np przy płatkach nosa - czyli w każdej chwili coś może wyskoczyć, albo przerodzić sie w ropny stan albo boląca gule, podobnie jest na plecach. Włosy jesli mam wyjście rano, muszę myć przed wyjściem, jesli wracam do domu popoludniu a wieczorem mam kolejne spotkanie musze je umyc ponownie, gdyż ścieka z nich tłuszcz (czyli w takich wypadkach myje 2xdziennie), we włosach tez robią mi się różne paskudy. A skóra jest różowo-zółtawo-ziemista


nie wiem, do czego się to ma przydać, ale miłej lekturki
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując