Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Życie po zyciu
Wątek: Życie po zyciu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-18, 11:54   #29
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Życie po zyciu

Cytat:
Napisane przez kasia5558
No raczej nie byly. A sw. Tomasz, sw. Augustyn, nauka o predestynacji, lasce? to wszystko sie zmienialo. Podobnie z reinkarnacja i np. kwestia czy mozna po smierci spalic swoje cialo (kiedys jesli poddano cialo kremacji dusza nie mogla zostac zbawiona, teraz kremacja jest dopuszczalna).

Co do tego spotkania to rzeczywiscie zaniepokoilas mnie :/ ale i tak bym poszla, przeciez mnie chyba nie porwa?
Mi bardziej chodzilo o konsekwencje jesli chodzi o zycie wieczne niebo,pieklo,czysciec wynikajace z Biblii.To i inne podstawowe prawdy wiary nigdy nie zmienialy sie w sposob tak drastyczny,zwalszcza kiedy ani w tradycji ani w Biblii nie ma nic o reinkarnacji.
Jasne,ze pisarze chrzescijanscy mieli swoje poglady,mnniej lub bardziej roznorodne- zmienialy sie z uplywem czasu,ale mimo wszystko zawsze koncentrowaly sie wokol tej prawdy o zyciu po smierci.Jesli chodzi o kremacje czy podobne zagadnienia - na pewno to byly zalecenia(nie dogmaty)wynikajace z norm kulturowych czy tez pojecia "niemozliwego".

Co do spotkania - pierwsze "wyklady" z reguly wydaja sie niezobowiazujace-a ja prostu wole ostrzec.Na wszelki wypadek
A poki co zawsze jesli chcesz wysluchac cos o innych religiach -warto sprawdzac grafik wykladow uj dla kulturoznawstwa.Wiem,ze maja wyklady tematyczne jesli chodzi o filozofie i religie wschodu,prowadza kompetentni ludzie.I na pewno nikt nikogo nie porywa
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując