Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Indyjskie makijaże cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-20, 18:58   #2
Ravia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 41
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Taaa, to może ja streszczę tamtą część dla takich świeżynek jak ja No więc zaczęło się od wymiany zdjęć z paniami umalowanymi w stylu hmm indyjsko-arabskim. Potem jedna z wizażanek - Beliczek - napomknęła że ona używa takiego kosmetyku do oczu jak Arabki i zwie się to khol. No i się zaczęło - cały wątek przeistoczył się w jedno wielkie pytanie i poszukiwanie khola w Polsce i nie tylko Podsumowując to:
1. Oryginalne khole pochodzą z krajów arabskich i indyjskich, podobno najlepszy jest marokański. Sprzedawne są tam na targowiskach i sklepach z ziołami.
2. Nazwa czasem może brzmieć kohl lub kajal lub kajool. Te zwane khol, kohl są w postaci proszku, który nakłada się jak kredkę lub cień do powiek. Te zwane kajol moga czasem być w postaci sztyftu lub jakieś hmm bardziej mazistej (z tego co zrozumiałam)
3. Podobno oryginalny khol o czarnej barwie ma takie właściwości że obkurcza naczynka krwionoścne w oku i powoduje że białko oka jest bielusieńkie i pięknie wygląda ale niektóre posiadaczki khola nie mają takich efektów. Khole kolorowe równiez nie dają takich efektów. Ale wszystkie oryginalne powinny być bardzo trwałe.
4. Doszły tez informacje o ołowiu który jest w składzie khola i który zdecydowanie nie jest zdrowy
5. Khole są też produkowane przez firmy kosmetyczne i te ponoć są nieszkodliwe bo musza miec atesty. Na polskim rynku jest khol firmy Guerlain, straszliwie drogi (jak dla mnie).
6. Zdobyć khola można na parę sposobów:
- wyjeżdzając do Maroka hihi lub innych egoztycznych krajów w których je sprzedają lub zamówić je u wyjeżdzajacych tam znajomych
- wyjeżdzając do krajów takich jak Niemcy lub Francja ponieważ tam jak donoszono sa sklepy indyjskie gdzie sprzedają khole
- wyjeżdżajac do W-wy gdzie jest równiez sklep indyjski do którego właścicielka sprowadza khole, sprzedaje też wysyłkowo http://sirocco.turystyka.net/web/index.pl?page=sklepik
- kupując na Allegro
- kupując przez inne sklepy lub aukcje internetowe zagraniczne
7. Ponieważ Arabowie nie dbają o szczególy to opakowania kholi moga wyglądać bardzo różnie ale z tego co się zorientowałam to ten na zdjęciu jest polecany
No i to chyba wszystko, jak o czymś zapomniałam lub cos źle napisałam to oczywiście proszę o uwagi
I na koniec jeszcze informacja o tym że teraz właśnie trwa akcja zbierania chętnych do kupienia khola czarnego przez Rocki w ebayu (dzieki kupieniu hurtowo podzielimy się kosztami przesyłki).Więc jakby co to pisać do niej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1f_1_sbol.JPG (37,4 KB, 889 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bipasha04.jpg (16,5 KB, 891 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 30.jpg (39,8 KB, 688 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1st_pic_fashion_psak_make_up.jpg (56,5 KB, 1320 załadowań)
Ravia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując