Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-27, 10:20   #6
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez szar
Dziś po raz pierwszy zastosowałam krem z filtrem. I tak podczytuje tu troche ostatnio i sama juz nie wiem: ile? jak? co wolno a co nie....
albo choc link do jakiegos rozbudowanego artykułu podać?

Pliiiiizzzzz...
Czy ktoś mogłby mi w prostych żołnierskich słowach wyłuszczyć jak mam takie cudo stosować?
Dziewczyny napisały już dokładnie, więc zbiorę to w jeszcze prostszych i bardziej żołnierskich słowach:
  1. myjesz twarz jak zwykle
  2. tylko jeśli naprawdę musisz (!), nakładasz coś lekkiego z antyoksydantami (serum, krem) i czekasz, aż się wchłonie ok. 15 minut (cięższe preparaty nałożone pod filtr utrudniają jego wchłanianie i obniżają protekcję Najlepiej pod filtr nie nakładać nic, kremy z filtrem są zwykle wystarczająco nawilżające)
  3. nakładasz krem z filtrem (na samą twarz minimum 1-1,25 ml; na twarz i szyję 1,5 - 1,8 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje)* i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut (!); i nie myśl sobie, że nakładając połowę wymaganej ilości filtra zmniejszasz deklarowaną przez producenta ochronę również tylko o połowę - przy 0,5 ml z SPF30 robi się SPF5, a z SPF50 - SPF7
  4. powinno się unikać odciskania w chusteczkę i absorbentki i nakładania na krem z filtrem czegokolwiek, bo to zawsze w jakiś sposób ściera filtr i obniża protekcję. Jeśli nie można zrezygnować z makijażu, lekki podkład powinno się delikatnie wklepać, a nie rozcierać na twarzy, a puder wklepać miękkim pędzlem miejsce koło miejsca, unikając wszelkiego tarcia
  5. jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - dotąd unikała go w swoich filtrach firma Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up)
  6. bezpiecznie można używać jako pudru matującego filtry skrobie spożywcze modyfikowane lub niemodyfikowane (ziemniaczaną, kukurydzianą, ryżową, z tapioki i z maranty) oraz pudry bambusowy, perłowy i jedwabny. Dla poprawienia ich koloru niektórzy dodają odrobinę cynamonu
  7. jeśli nie wiesz, czy krem, który zamierzasz kupić zawiera fotostabilne filtry, najbezpieczniej jest wybrać coś z powszechnie dostępnych ofert koncernu L'Oreal, Avene, Biodermy, La Roche-Posay, Vichy, Klorane, na szczęście producentów przybywa - w 2007 roku nawet Nivea i Rossmann wypuściły fotostabilne filtry
  8. koniecznie przeczytaj:
    http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...wienia-f3.html
    i
    http://www.makeupalley.com/user/note...reenFAQ/#apply
* Hurra! Jeszcze niedawno zalecano 1,6-1,8 ml na samą twarz, a na twarz i szyję ok. 2,5 ml, ale okazało się, że generalna zasada: 2mg filtra na 1 cm2 skóry, została obliczona na podstawie danych stosowanych w medycynie w przypadku poparzeń i utraty skóry, które to dane mówią, ile średnio wynosi powierzchnia skóry dla poszczególnych części ciała, również dla głowy i szyi - ale medycyna bierze pod uwagę całą powierzchnię skóry głowy i szyi, także część owłosioną i całą szyję (również kark), dlatego zalecane ilości filtra się zmniejszyły, bo w większości nie jesteśmy łyse.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2010-11-14 o 20:46
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując