Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wątek kuchennych wpadek
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-27, 13:08   #1
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631

wątek kuchennych wpadek


do zalozenia tego watku zainsipirowaly mnie dzisiejsze przypadki-wpadki w kuchni przy przyrzadzaniu gofrow.

dwa dni temu kupilam smietane 24% do ubijania (ktora dzisiaj okazala sie byc zwykla kwasna smietana), od paru dni chodzily za mna pyszne gofry.
dzisiaj probowalam je zrobic. znalazlam w zamrazalniku margaryne, odcielam kawalek, wlozylam do miski (z plastiku). zeby szybciej sie odmrozila otworzylam podgrzany piekarnik i postawilam miske z margaryna. poszlam na internet, po 10min opamietalam sie i poszlam sprawdzic co z moja margaryna. taak, margaryna byla cala, ale miska miala piekna dziure (plastik sie roztopil pod wplywem temperatury). mam piekna miske z dziura, moze da sie jeszcze jakos ja wykorzystac, <hahaha>
zabralam sie za robienie bitej smietany, ktora sie ubila ale byla kwasna jak zwykla smietana do zupy. pomyslalam ze sie zje, najwyzej smak bedzie nieco inny. wstawilam do lodowki.
wzielam margaryne i zaczelam robic mase na gofry, margaryna sie nie rozbila, pozostaly wstretne grudki, ktore probowalam rozbic, nic z tego nie wyszlo, ale pomyslalam ze sie rozpuszcza w gofrownicy i bedzie ok.
wlalam mase do rozgrzanej gofrownicy. po 2minutach sprawdzilam moje gofry ktore nie wyszly, bo masa poprzyklejala sie do formy dolnej i gornej. wzielam drewniana lyzke i zaczelam dlubac, to co wydlubalam wyrzucilam do kosza.
doszlam do wniosku ze dzisiaj mam jakis pechowy dzien, zostawilam pozostala mase i dalam sobie spokoj z goframi.

z glodu usmazylam sobie kielbaske ktora o dziwo usmazyla sie ladnie i prezentuje sie bardzo smakowicie. zajadam ja teraz z keczupem i chlebkiem.


mialyscie kiedys taki dzien ze wszystko do czego sie wzielyscie (gotowanie, smazenie, pieczenie) nie wyszlo?
strasznie to frustrujace i dolujace, tym bardziej ze wsrod znajomych uchodze za dobra kucharke.
moze to dlatego ze okres mi sie szykuje? sama nie wiem.
opisujcie swoje kuchenne wpadki
czekam...
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując