Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-09, 11:05   #1
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454

Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych


zgodnie z sugestią kopiuję mój post i zakładam nowy wątek

nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

"szukam czegoś nawilżającego do trudnej mieszanej wrażliwej cery.. czegoś co będzie ją nawilżać podczas stosowania kwasów (zaczynam stosować Acne Derm).. co NIE BĘDZIE zapychać ..będzie łagodne..i nie dopuści do przesuszenia skóry..będzie ją delikatnie pielęgnować w nocy bez kwasów..

poczytałam trochę forum i mam takie typy:
- happyderm - Loreala
- hydro-żel OLAY lub jakiś inny nawilżający krem OLAY do cery mieszanej
- Xerial 3% lub 5%
- olejek regulujący dr.hauschka

muszę się na coś zdecydować (a może coś jeszcze innego polecacie)..mhm :0"


---------

Ponieważ pojawiło się już kilka odpowiedzi (w poprzednim wątku) widzę, że moje "typy" nie są najlepsze. Xerial mnie zainteresował bo znalazłam na forum informację, że pomógł komuś przy przesuszeniu właśnie podczas kwasowych kuracji. Moja skóra niestety bardzo lubi się łuszczyć Do tego jest wrażliwa i niestety skłonna do wyprysków (plus okropne pory)..

Cały czas szukam optymalnej pielęgnacji.. jakieś doświadczenia z kwasami i ret. były już wcześniej (Effaclar K i Ystheal) ale skóra nie była zachwycona.. do tego delikatne kremy typu toleriane wcale nie są dla niej delikatne..
Dość długo używałam Iwostinu do cery mieszanej (Purritin) i na niego reaguję dobrze - żadnych podrażnień, nawet lekko łagodzi skórę (tyle że kiepsko nawilża i nie radzi sobie z problemami cery.. obawiam się nawet że lekko "zapycha")..
Oczywiście używam też filtrów (dzięki WIzażowi )- już od dobrych kilku/kilkunastu miesięcy Anthelios DP 60

Obecnie zaczynam "przygodę" z acne-derm.. chciałabym na jesieni wypróbować Diacneal.. no i dobre nawilżenie jest koniecznym uzupełnieniem.. na pewno musi być lekkie i delikatne (cera wrażliwa).

Na razie wynotowałam Wasze rady:
- Physiogel
- olejek dr. H.
- HOL Avene (tylko nie widzę nic na jego temat w necie :0 )
- Young AA (niestety produkty AA jak dotąd nie podobały się mojej skórze.. nawet te do cery wrażliwej..super-delikatne)
- Hydraphase LRP



Ale się rozpisałam Zapraszam do rozmowy na temat nawilżania skóry podczas "trudnych" kuracji.. chętnie poznam Wasze doświadczenia i wszelkie rady w temacie.. bardzo chciałabym kupić coś dobrego..a wiadomo jak to bywa z próbkami..

dziękuję też za miłe przyjęcie
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując