Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jestem eko !
Wątek: Jestem eko !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-26, 14:42   #63
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Soleika świetny wątek

Pomysł z siusianiem pod prysznicem bardzo mi się podoba
Stosuję ten trik od dawna Ale fajnie uświadamiać ludzi.
Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Prawde mówiac ekologia nie ma nic wspolnego z byciem eko... Tym zajmuje sie ochrona srodowiska, a ekologia to nic innego, jak badanie zaleznosci miedzy organizmami, a srodowiskiem. Ale tak ludziom weszlo w krew ze zycie ekologiczne to segregacja smieci i nienoszenie futer.
Ale tak się przyjęło. Chociaż zakładanie filtrów na kominy to też jak by ekologia, bo zapobiega przedostawaniu się do atmosfery pyłów i freonów czy czegoś tam
Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Kolejny eko wątek...
Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Zaśmiecanie forum kolejnym wątkiem o tym samym temacie i wałkowaniem tych samych problemów

Najlepiej kupować u gospodarzy jeżeli ma się taką możliwość
Moje jajka zawsze są od gospodarzy. Dodatkowo biały ser i mleczko
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Inne eko wątki są w 1 poście

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Zresztą nie będę pisała o jajkach na wątku eko-moda. Skoro założyłam nowy wątek, to oznacza to, iż nie było takiego, który spełniałby dane kryteria.
Tyle na ten temat
Dla mnie bycie eko to nie moda . Przecież moda kiedyś minie, a środowisku trzeba pomagać cały czas .

Ja staram się nie zapalać zbędnych świateł (np. górnego oświetlenia), w całym domu mam założone żarówki energooszczędne, zawsze zgniatam butelki i zbieram nakrętki, segreguję śmieci ( mam specjalne pudła w garażu na papier, plastik i szkło) do mnie przyjeżdżają raz w miesiącu śmieciarze osobno po każde worki z danymi materiałami, staram się kupować napoje w szklanych butelkach, mam mój ukochany wiklinowy koszyczek na zakupy , staram się używać kartek z odzysku lub dwustronnie drukować i wyłączam wszystko na noc także z trybu czuwania.
Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
O, fajnie, ze mi przypomnialaś, bo chyba kiedyś w "Polityce" o tym czytalam i tam mowili, taka kura z klatki, to ma chyba tylko dla siebie miejsca na 10cm/10cm/20cm... Patologia...
Tak, a ja oglądałam o tym program. To tak mi się szkoda tych kurek zrobiło, że wyłączyłam

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Co sądzicie o wyrzucaniu na makulaturę drobnych papierków - paragonów, ulotek?
Ja dorzucam coś czasem podobnego. Jakieś zbędne ulotki itp.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Ludzie. Czy trzeba się kłócić od razu?! No, przecież Ci co studiowali Ekologie wiedzą co mówią, ale nie muszą od razu się wymądrzać na dany temat jeśli coś im nie pasuje. U większości ludzi przyjęła się nazwa Ekologia z segregowaniem śmieci itp. No więc niech tak zostanie. To źle, że ktoś segreguje śmieci, albo używa naturalnych rzeczy do sprzątania np. toalety? Ludzie.. Przestańcie się kłócić.
Uważam, że ten wątek został założony po to by pokazywać i wymieniać się radami jak pomagać środowisku. Porzucać nowe pomysły co można jeszcze zrobić itp. Uświadamiać ludzi, że należy dbać o środowisko robiąc takie i takie rzeczy..
A co do siusiania pod prysznicem, ktoś wypowiadał się, że wraz z moczem wypuszczamy azot i coś tam powodujemy.. A siusiając do toalety nie robisz tego samego? Robisz, tylko zużywając przy tym więcej wody. A przecież nie siusia się do wanny czy prysznica za każdym razem. Tylko wieczorem czy rano podczas mycia się..
Jak słyszę takie argumenty to mnie krew zalewa. Ekologia, tak się przyjęło i wątpię czy jak byście spytali kogoś na ulicy to by wam powiedział "naukowo" co to Ekologia i co to tak na prawdę jest.
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując