Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chodzenie po górach - cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-05, 20:26   #932
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

WIELKA SOWA

odsłona pochmurna i błotnista


mimo zapowiadanych deszczów pojechaliśmy dzis znów tradycyjnie na Sowę całe szczęscie złe prognozy nas nie przestraszyły i aura nie była taka najgorsza by nie dało się przeżyć

podejscie na Wielką Sowę juz opisywałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=4806
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=4807
i tu dziś odstępstw od trasy nie było więc nie będę sie powtarzać niepotrzebnie
zamiast jednak wracać tą samą drogą, wybraliśmy wariant ciut dłuższy - kółeczko na Przełęcz Kozie Siodło i powrót znów pod Schr. Sowa.
Początek od szczytu prowadzi po niezalesionej płaszczyźnie, gdzie przy wiejącym wietrze można niesamowicie wymarznąć. Droga jest szeroka i przyjemna i tak jest przez cały czas, tyle że odcinkach leśnych już tak nie wieje i robi się nawet ciepło
Po drodze spotykamy Kota, który też po swiatecznym widać obżarstwie wybrał się na przechadzkę. Pod górę szedł z innymi ludzmi, z nami postanowił sobie wrócić i tak był naszym kompanem przez prawie godzinę drogi. Skakał, brykał, właził na drzewa, plątał się miedzy nogami, przeszkadzał w marszu, wylegiwał sie na srodku szlaku i dopominał o głaskanie - ot cały kot.
Na przełęczy stoją ławki i są (!) dwa (!!) kosze na śmieci, ale zdjęcia nie robiłam bo brzydkie były.
Z przełęczy parę metrów poruszamy sie po szerokiej wysypanej żwirkiem drodze, by za chwilę odbić w lewo i znów zanurzyć się w las. Jak wspomniałam szlak cały czas łatwy, szeroki, zero stromizn.
Mijamy Sowi Potok ( obok też jest ławeczka) i za paręnaście minut ponownie stoimy pod Schroniskiem Sowa. Kot nas opuszcza , my opuszczamy kota i wędrujemy tradycyjną drogą do Schr. Orzeł.



zdjęcia:
1 - ostatnie spojrzenie na wieżę widokową stojącą na szczycie
2, 3 i 4 - szlak na Kozie Siodło
5 - nasz niespodziewany i niestrudzony kompan
6 - Kozie Siodło
7 - skręt zaraz za przełęczą z szerokiej drogi w las
8 - Sowi Potok
9 - i dalej droga
10 - a to widok z ogródka przed schroniskiem Orzeł


...cdn.

Edytowane przez bemolka
Czas edycji: 2010-04-05 o 20:30
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora