Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co ostatnio sobie uszyłyście?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-19, 10:13   #1672
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
A ja się przy okazji pochwalę nową bluzką, burda Szycie krok po kroku chyba z roku 2007, cienki batyst w grochy, cena za metr ok. 25 zł, kupiłam 0,8 (potrzeba wg burdy 0,7, ale ja wydłużałam bluzkę) w oryginale bluzka ma wg burdy 54 cm długości, ja wydłużyłam górną część o 1 cm i dolną o 5 cm, więc teoretycznie ma 60cm, ale nie mierzyłam. mi się bardzo podoba, szyje się błyskawicznie, materiału potrzeba tyle co nic, na pewno jeszcze skorzystam z tego wykroju.
Uwaga odnośnie opisu w burdzie - bo się namęczyłam z wszyciem tasiemki ze skosu na obszyciu dekoltu. napisane było - tasiemkę ze skosu złożyć prawą stroną DO ŚRODKA... i nijak mi nie wychodziło, żeby było ładnie, zrobiłam po swojemu - prawą stroną na zewnątrz, i tak nie jest idealnie, ja nigdy nie wiem jak obszywać dekolty, ale wygląda ok, szycia nie widać
Piękna bluzeczka Wiesz, ja tez czasem mam problemy z tym co piszą w burdzie w opisie szycia. Bywa, ze często robię po swojemu i tez jest ok
Ostatnio miałam dylemat z bombką. W opisie burdy było, zeby na dole gumkę wszyć, tym razem jednak wszyłam, bo lepiej sie ułożyła. Zreszta widać na fotce
I dodatkowo prezentuje bluzeczkę. Chodziłam za tym wykrojem kilka tygodni. Bo tkanina była droga i nie chciałam popsuć przerabiając jakiś inny wykrój. Ale wyszło mi tak jak chciałam

Na fotkach bluzka z dzianinki z burdy sprzed chyba 6 lat I spódniczka bombka, z sukienki, o której kilka dni temu rozmawiałyśmy (dziewczyny wklejały takiej czarnej sukienki bombki). Tak myślałam, trzeba było dodać 10 cm (mam 169 cm wzrostu) bo inaczej by była za bardzo nad kolano.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując