Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Łapczywe jedzenie i agresja POMOCY!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-06, 14:02   #1
rozrabiara88
Raczkowanie
 
Avatar rozrabiara88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: deszczowa kraina
Wiadomości: 81

Łapczywe jedzenie i agresja POMOCY!!!


Witam Kochane!

Już kiedyś kiedy mój szczeniak był mały prosiłam Was o radę i poskutkowało to też zwracam się znów do Was jako do kogoś kto może pomóc nie tyle mnie co mojemu biednemu Labkowi.

Otóż mój roczny Labek jest ogromnym łakomczuchem. Dostaje jedzenie dwa razy dziennie. Ale kiedy je robi to tak jakby ktoś miał mu je zabrać i zjeść samemu. Jest niesamowicie łapczywy od momentu kiedy go mamy. Na początku nie żałowałam mu jedzenia, ale potem się trochę roztył i trzeba mu było przejść na dietę bo martwię się o jego stawy. Uczę go nawet żeby grzecznie siedział za nim da mu się miskę i zaczynał jeść dopiero na komendę, ale o ile faktycznie je na komendę o tyle nadal bardzo łapczywie. Problem polega na tym, że nikt nie ma prawa dojść do psa kiedy je. Do tego stopnia, że już niejednokrotnie próbował pogryźć mojego męża. Warczy i je jednocześnie. Potrafi nawet za nim zaatakuje posikać się ze strachu i dopiero zaatakować. Sytuacja jest nienormalna. Nie wiemy jak pomóc naszemu Labkowi. Z jednej strony kupiliśmy Labradora z myślą o psie nieagresywnym (gdybym chciała agresora miałabym pit bulla) i nie chcę żeby kiedy jestem w kuchni a pies je warczał na mnie. Gdyby takie zachowanie tyczyło się jedynie obcych to być może jeszcze bym je tolerowała. A z drugiej strony bardzo chcę mu pomóc bo wiem jak się biedaczysko męczy i stresuje każdym posiłkiem.

Załączam fotkę Gandalfa i proszę o pomoc bo brakuje mi sił, a szkoda mi mojego psiaka.
__________________
Kobieta wierzy, że dwa i dwa zmieni się w pięć, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Eliot George Eliot (Mary Ann Evans)
rozrabiara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując