Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Województwo Pomorskie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-25, 13:40   #670
maracuja
Raczkowanie
 
Avatar maracuja
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Wyślij wiadomość przez ICQ do maracuja GG do maracuja
Thumbs down Dot.: Województwo Pomorskie

kurcze mnie troche to juz denerwuje! Ludzie marudza tu, ze nie ma pracy. (No bo za 800 zl nie beda pracowac - ok ja jak bede po studiach tez sobie siebie nie wyobrazam za lada wsklepie na przyklad) Ale nie wsyzscy sa po studiach, kursach,biegle znaja 500 jezykow i nie wiadomo co jesce. Ale ci tez nie beda za 800 zl pracowac . Wiec wyjezdzaja. I co? I jakos godza sie pracowac u hindusa w sklepie, do tego przychodza i mowia mu "jesli chcesz placic mi 5Ł za godzine to jest ok, ale ja zgodze sie zrobic to za 4 " W sobote rozmawiałam z dzioewczyna z Hiszpanii ktora juz jakis czas pracuje w Anglii, a moja ciocia mieszka tam juz od prawie 20 lat i obydwie mowia to samo o polakach za granica :/ Wiadomo ze nie mozna generalizowac , ale wiekszosc jak tylko weszlismy do Unii zainwestowali w bilet spakowali plecaki i pojechali. W ciemno, bez znajomosci jezyka, doswiadczenia zawodowego . Jak ktoś kto nie potrafi znaleźć sobie pracy tutaj, chce to zrobic w obcym kraju, nie znajac jego realiow, jezyka (!). To ju znie sa lata 80-90 gdzie faktycznie mozna bylo ziscic stwierdzenie "od pucybuta do milionera" majac troche sczescia i zapału :/ Nie chce zeby zabrzmialo to jak reklama czy coś, ale u mojego ojca na sklepie od x czasu wisi karteczka "zatrudnie ekspedientke" :/ Faktycznie, lepiej jest wyjechac, pracowac u hindusa albo w tesco rozkladajacw nocy towar, najlepiej jescze na czarno, bez rodziny, znajomych niz tu na miejscu na stala umowe. Ludzie czasem chyba nie maja wyobraxni juz pomijam przeliczanie pensji w Ł x 6 no fajnie, wtedy to wyjda kokosy, ale utrzymanie sie w Anglii o Londynie juz nawet nie wspomne) jest za to najdrozsze w calej Europie ...
__________________
" Przez higienę mózgu wystrzegam sie przede wszystkim kontaktu z durniami. "

Stanisław Cat-Mackiewicz


maracuja jest offline Zgłoś do moderatora