Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kto gdzie siedzi na weselu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-17, 12:16   #364
M25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez picusiowa Pokaż wiadomość
U nas na weselu stoliki ustawione będą w podkowę, koło nas oczywiście świadkowie. Jeszce nie spotkałam się z tym że obok młodej pary siedzą rodzicie, ale każdy wybiera jak chce.Zastanawialiśmy się długo nad winietkami i doszliśmy do wniosku że jednak się przydadzą. W tamtym roku byliśmy u mojego Tż siostry na weselu i były winietki, każdy bez zbędnego chaosu zajął swoje miejsce. Wszyscy normalnie zaśpiewali sto lat i spokojnie pomaszerowali do stołów. Po weselu każdy był zadowolony z miejsca gdzie siedział Za jakiś czas byliśmy na weselu u mojego brata ciotecznego i z kolei tam nie było winietek, pierwsze co zrobili goście to rzucili się do stołów z szampanem w ręku, aby zając najlepsze miejsce.Okropnie to wygadało (śpiewali 100 lat szukając najlepszej miejscówki Także my jesteśmy jak najbardziej na TAK za winietkami. Winietki będziemy układali sami szybciutko w sobotę rano
A mnie np. dziwi to, że obok pary mlodej siedza swiadkowie, a nie rodzice. Nigdy jeszcze nie byłam na takiem weselu gdzie by cos takiego praktykowano, ale slyszalam, ze w niektorych regionach polski tak jest. U nas bedzie raczej mniej tradycyjnie, ponieważ stól w podkowe bedzie podzielony na czesc "mlodsza" i czesc "starsza" ;-) Dlatego po jednej stronie pary mlodej beda siedzieli rodzice a potem "starsza czesc gosci" a po drugiel stronie pary mlodej świadkowie i "mlodsza" czesc gosci. Na szczescie wychodzi pol na pol ;-)
__________________
Codziennie mnie zachwyca Twoje maleńkie życie..
M25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując