Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-17, 21:37   #2971
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie, nie! ja właśnie ubolewam, że ostatnimi czasy jakoś mało postów osób, które faktycznie siedzą w tematach biochemicznych.
Koniecznie daj znać na co się zdecydowałaś i dlaczego. I jakbyś więcej napisała o tych konserwantach w Sorayi - bo nie wiem czy się martwić, czy nie bardzo

Ja pewne rzeczy odpuszczam. Nie zrezygnuję z makijażu i nie mam ochoty na cackanie. Dlatego używam 60, bo zdaję sobie sprawę, że trochę jej jednak ścieram, więc chronię w mniejszym stopniu tak naprawdę.
Za speca sie nie uwazam . Ot, takie mam hobby i bazuje glownie na informacjach znalezionych w roznych publikacjach i badaniach z neta. A wiadomo - z tym to jest roznie, badania albo sa stronnicze, albo zaraz wychdoza inne ktore je obalaja.
Nie chce siac jakiejs paniki z powodu tego konserwantu... chociaz to co zaraz napisze przyjemnie nie bedzie brzmialo. W UE dopuszcza sie go w stezeniu max. 0,6 %. Może (tak jak kilka innych pochodnych folmadehydu np. diazolidynyl urea) w produkcie lub na skórze uwolnić formaldehyd - a ten wiele osob silnie uczula i powoduje też szybsze starzenie skóry, ma też działanie kancerogenne.
W składzie Sorayi znajduje sie bardzo daleko, wiec pewnie nie ma sie czym zamartwiać, jelsi tylko nie mamy reakcji alergicznych

Tez nie mam ochoty na babranie, i nie zrezygnuje z makijazu - dlatego uparcie upieram sie przy bezparsolowych filtrach.
Nastraszyłam tą dmdm hydratoiną - wiec podumuje tak - korzysci wynikajace ze stosowania takiego filtra i tak tysiackrotnie przewyzszaja ewentualnie niewielkie skzody
Po prostu jak moge to dla swietego spokoju staram sie unikac tego typu konserwantów, na wszelki wypadek.
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Przyznam się, że mnie utrzymuje myśl, że za 20 lat popatrzę na starszą skórę rówieśniczek i sobie z satysfakcją pomyślę, że warto było
Mam tak samo... Ach ta kobieca proznosc

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
tego to moglam nie wiedziec, bo tylko soraya mi zostala jako ostatni deska ratunku

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-05-17 o 21:49 Powód: dopisek
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora