Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dieta 50/50?
Wątek: dieta 50/50?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-23, 15:18   #27
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: dieta 50/50?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobra czy nie - ja nie lubie takich skokow. Juz sie przyzwyczailam do ciemnego chleba z serkiem i jak ostatnio musialam zjesc na sniadanie bagietke posmarowana nutella (zywcem nie bylo nic innego) to nie sprawilo mi to zadnej przyjemnosci. Przez to, ze malo jem cukru to bardzo wyczulilam sie na jego smak i w zasadzie czulam jakbym jadla cukier lyzka.

Pewnie jakbym poszla na obiad do maca to czulabym glownie olej. Zadna przyjemnosc. Po co wiec dni w ktorych jemy "normalnie" czy li tlusto i slodko?
Ale to właśnie nie chodzi o to, że "tłusto i słodko" tylko, że zdrowo i rozsądnie, ale w ramach normalnego limitu kalorycznego - wiadomo przecież, że normalne odżywianie nie polega na zjadaniu całej pizzy i zagryzaniu nutellą.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Również słyszałam o tej diecie.

Nie zgadzam się z tym, że może ona prowadzić do napadów bulimicznych. Napad bulimiczny jest zazwyczaj skutkiem
a) głodzenia się
b) jedzenia poniżej swojego zapotrzebowania
c) niejedzenia "zakazanych" produktów
d) eliminacji jakiegoś składnika, np. węglowodanów, z diety
ale przez okres kilkudniowy, a nawet kilkutygodniowy!!!

Nawet głodząc się przez jeden dzień, wcale nie musimy następnego dnia rzucić się na jedzenie. A dieta ta wcale głodzenia się nie zakłada, tylko jedzenie połowę.

Osobiście jednak nie przeszłabym na nią, bo meczyłyby mnie wyrzuty sumienia... No bo niby jestem na diecie, a jem sobie tosty z serem i ketchupem... dziwnie bym się czuła
Tost razowy z chudym serem i keczupem taki zły raz na jakiś czas nie jest
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując