Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - egzamin praktyczny z kosmetologii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-26, 11:34   #1717
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

prokt: w sylwestra zgłosiła się 25 letnia kobieta . Poprosiła o wykonanie wieczorowego makijażu . klientka JEST BLONDYNKĄ O ZIELONYCH OCZACH W KSZTAŁCIE Migdałów i owalnej twarzy ma ciepły odcień skóry.

nie opisze ci dokładnie co masz po kolei robić bo nie mam zbytnio na to czasu ale napisze ci co powinno się znaleźć przynajmniej jak ja to widzę postaram ci się pomoc.No wiec jeżeli chodzi o makijaż to bym dala niebieski lub brązowy, niebieski bo ma zielone oczy a niebieski pasuje do zielonej tęczówki oka, brązowy pod kolor włosów ponieważ blondynki zwykle maja brązowy.Szkoda ze nie ma niebieskich oczu bo by było łatwiej heh :P wiec taka jest moja wizja jeżeli chodzi o kolory jeżeli ktoś ma inna teorie to proszę mnie poprawić Oczy migdałowe maja to do siebie ze są bardzo "wydłużone" ze tak powiem dlatego wystarczy jeden cień na powiece ciemny w przypadku wieczorowego żeby te zewnętrzne kąciki oka tak bardzo nie były wydłużone tylko żeby wyglądały naturalnie.Jeżeli chodzi o twarz zrobiłam bym korektę w miejscu żuchwy i bocznych części czoła,ponieważ twarz jest owalna wiec trzeba ten jej kształt "okrągły" zmienić czyli podkreślić rysy czy tam linie.Jak kto woli.Najpierw oczywiście base,potem podkład pod kolor skory klientki,potem ciemniejszy o ton podkład na żuchwie i bocznych partiach czoła.Następnie dajemy korektor żółty jeżeli klientka ma opcjonalnie "worki pod oczami itp" Następnie robisz to samo z pudrem najlepiej sypkim bo on utrwala make up.Najpierw dajesz puder znowu pod kolor skory a drugi do korekty.Gdy potem masz już to skończone malujesz powieki.Również zaczynasz od basy przykładowo jeżeli to był miał być kolor niebieski to na cala powiekę (base) dajesz jaśniejszy o ton od koloru niebieskiego.Potem malujesz powiekę na jeden kolor jaki wybierzesz,bo tak jak mówiłam nie ma co dawać jaśniejszego do wew.kącika oka bo jeszcze bardziej je oddalisz od siebie.Potem wiadomo kreska ajlajnerem jeśli chcesz bo to wieczorowy to można użyć aha jeszcze możesz kępki sztucznych rzęs dokleić przed makijażem np końcówki delikatne ale to już zależy od ciebie.Tylko ze ta kreskę robimy przed nałożeniem cieni bo nie wspomniałam wcześniej :P róż na kości policzkowe tez można dodać no i np na koniec błyszczyk przezroczysty Taka jest moja wizja tego,nie wiem czy ci pomogłam ale starałam się hehe jeżeli ktoś ma inne sugestie bądź pomysły na ten temat to piszcie )

Edytowane przez Marzencia88
Czas edycji: 2010-05-26 o 14:50
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora