Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Luckyscent, początek kwietnia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-09, 00:09   #257
gwaihally
Zadomowienie
 
Avatar gwaihally
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 648
Dot.: Luckyscent, początek kwietnia

Cytat:
Napisane przez mettemarit Pokaż wiadomość
Super 190551409 ?

Pięknie!!!!!!!
A wydobyte z wersji dla ścisłych czy dla humanistów?

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Cytat:
Napisane przez lux perpetua Pokaż wiadomość
Haha! Boskie!
Dziękuję, trzeba w końcu czasem poruszać trochę szare komórki

Zdecydowanie wybrałam wersję dla ścisłych (może wstyd się przyznać, ale żadna ze wskazówek w drugiej wersji nic mi nie mówi, chyba żeby spytać wujka gugla )
Tak więc zakładając, że na początku nie ma zera (bo to w końcu numer nadania) i korzystając ze wskazówki dot. Nobla dla Sienkiewicza (bo albo coś przeoczyłam, albo nie dało się ustalić cyfr trzeciej i przedostatniej tylko na podstawie pierwszej wersji zagadki ), to mój numer nadania wynosi 190551409

Jutro zapytam na poczcie, czy ją mają


---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Cytat:
Napisane przez lux perpetua Pokaż wiadomość
Haha! Boskie!
Dziękuję, trzeba w końcu czasem poruszać trochę szare komórki

Zdecydowanie wybrałam wersję dla ścisłych (może wstyd się przyznać, ale żadna ze wskazówek w drugiej wersji nic mi nie mówi, chyba żeby spytać wujka gugla )
Tak więc zakładając, że na początku nie ma zera (bo to w końcu numer nadania) i korzystając ze wskazówki dot. Nobla dla Sienkiewicza (bo albo coś przeoczyłam, albo nie dało się ustalić cyfr trzeciej i przedostatniej tylko na podstawie pierwszej wersji zagadki ), to mój numer nadania wynosi 190551409

Jutro zapytam na poczcie, czy ją mają


Da się. Z samej wersji ścisłej. Jak ponazywamy cyfry a-e, sformułujemy dwa równanka z tego co napisałam, i wstawi się jedno w drugie, to otrzymujemy zalezność, ze druga cyfra jest o 8 większa od pierwszej, czyli to tylko 1 i 9, albo 0 i 8. Ale ta druga opcja jest sprzeczna z założeniami, bo wtedy 4ta i 5ta wynosiłyby też 4, a pisałam że "4" jest tylko jedna. Udało się. Bo jak to pisałam, to szczerze mówiąc nie sprawdzałam, czy sie rozwiąże jednoznacznie.
Ale fajne!
Moze ktoś jeszcze chce swój nr nadania?
gwaihally jest offline Zgłoś do moderatora