Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wegetariańskie to i owo :-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-05-18, 16:03   #27
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Wegetarjanizm ----tylko jedno pytanie

zlosliwiec napisał(a):
> A tak na serio, to sa naukowe opracowania stwierdzajace, ze zmienia sie poziom napiecia jakiegos tam elektrycznego na lisciach scinanego drzewa. O reperkusjach technologicznych personifikacji drzew wole nawet nie myslec, obawiam sie, ze ciagle tkwilibysmy w jaskiniach zywieni korzonkami.
>
zanim się wypowiem, zaznaczę, ze jestem dożywotnio zadeklarowanym fanem mięska

poziom napięcia jakiegoś zmienia się też w mięśniach krówek i świnek. Jest to niestety naukowo udowodnione. Co ciekawe, podobno ów poziom zmienia się w RZEŻNIACH PRZEMYSłOWYCH, gdzie zwierzęta wyczuwają śmierć innych przedstawicieli swojego gatunku (zapach, odgłosy). Zwierzęta hodowane na małych farmach, w gospodarstwach, zabijane bez wydzielania owego hormonu stresu są, po prostu, dużo smaczniejsze (i zdrowsze). Nie wiem, na ile ta naukowa teoria jest słuszna, wiem, że zwierzątko od gospodarza jest dużo lepsze w smaku niż takie z rzeźni.

Ja nie jestem vegetarianką, ale jestem zdecydowanie za polepszeniem warunków życia (i śmierci) zwierząt hodowlanych.

A co do lisci drzew, jakoś mnie nie poruszyły, bo ich nie zjadam. Interesuje mnie jakość tkanek, które wprowadzam do własnego obiegu
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując