Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wypłaty
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-03, 07:17   #1550
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Z przerwami, ale chyba przeczytałam wszystko i teraz chciałabym się przyłaczyć do rozmowy. Kilka waszych rad zastosowałam od razu przede wszystkim mrożenie, co prawda lodówka nowoczesna, ale zamrażalnik mały (na wynajetym), al jakoś idzie. Postanowiłam, że jak skończy się miejsce w zamrażarce to pozjadamy pomrożone zamiast kupować i będzie miejsce na nowe resztki, np. sosu.
Kilka słów o sobie. Z Tż mieszkamy razem od 4 lat, mieszkanie wynajęte, masa opłat i kredyty. Nie zarabiamy źle, ale kasa idzie jak woda. Czasem nie wiem na co... to znaczy nie wiedziałam, od dwóch tygodni wszystko zapisuję, nawet 30 gr wydane na gumę do żucia, dosłownie wszystko. Tż na poczatku się smiał, teraz sam tego pilnuje, widzimy gdzie ucieka kasa i na czym trzeba oszczędzić.
Nie oszczędzam na jedzeniu, to znaczy kupuję tyle ile potrzeba, nie wydaję na gotowce (to kosztuje najwięcej), ale nie kupuję rzeczy najtańszych- np. wędlin za 8 zł czy produktów seropodobnych. W myśl zasady- nie dasz masarzowi dasz lekarzowi- czy coś w tym stylu. Dużym problemem sa u nas papierosy- Tż pali- wydatek ponad 300 zł miesięcznie. W ciagu roku można zaoszczędzić masę kasy.
To na razie tyle, więcej napiszę później, dzień rozpoczynam od dobrej kawy, na tym akurat nie potrafię oszczędzić, po tej kawie z dyskontów (rozpuszczalnej) mam rewolucje żoładka, dlatego kawę piję tylko w domu, większość znajomych i rodziny kupuje te tanie.
Jakie kawy i herbaty kupujecie... o tym chyba nikt nie pisał...

Miłego dnia dziewczyny
Witaj!
Dobre pytanie - kawy i herbaty. Kawa - Nescafe. Ja jeszcze piję białą, więc do tego zawsze Cremona. A herbata Lipton - wiem, że jedna z droższych, ale bardzo nam smakuje, a nie pijemy jej w takich ilościach, żeby odczuwać jej cenę. Kupuję też owocowe, ale to Sagę lub Minutkę.

Dzień dobry SPD
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.


Edytowane przez aaby
Czas edycji: 2010-07-03 o 07:42
aaby jest offline Zgłoś do moderatora