Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - KARMA: głosowanie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-13, 21:25   #787
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: KARMA: głosowanie

Niestety karma niesie mnóstwo negatywnych emocji. I im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że nie chcę jej w serwisie.
Nie docierają do niektórych argumenty:
- sprawiedliwości
- równości

Liczy się tylko sonda, a ginie gdzieś w niej człowiek. To przykre. Muszę się z tym przespać. Bo nie chcę robić niczego pochopnie. Ale naprawdę w tej sytuacji zastanawiam się bardzo poważnie nad usunięciem karmy w ogóle.

Mam na dzisiaj dosyć. Może ranek będzie mądrzejszy od nocy.


Ponieważ wątek jest długi pozwlam sobie jeszcze raz zamieścić wyjaśnienia, dlaczego zmieniła się wszystkim moc i długość wężyka:

Dzisiaj zakończyliśmy głosowanie w sprawie karmy.
Wyniki sondy nie są niestety JEDNOZNACZNE! Bardzo dużo liczba Użytkowników jest przeciwko karmie. Między innymi dlatego, że karma powoduje bardzo duże dysproporcje, które niestety będą się jeszcze bardziej pogłębiać.
Bardzo mi się to nie podoba, zwłaszcza przy takim systemie mocy.
Już teraz widać te lepsze - bardziej „upasione Użytkowniczki” i wojny w związku z tym.

W związku z tym podjęłam decyzję.
Otóż:
- uzyskane punkty karmy pozostawimy nienaruszone
- zmniejszymy moc dotknięcia wszystkich użytkowników o połowę.

Faktor | Było | Będzie
Staż - Było 1 pkt za 90 dni - Będzie 1 pkt za 180 dni
Posty - Było 1 pkt za 250 postów - Będzie 1 pkt za 500 postów
Własna karma - Było 1 pkt za 100pkt karmy - Będzie 1 pkt za 200 pkt karmy

W efekcie doprowadzimy do zmniejszenia mocy dotknięcia o połowę, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczas otrzymanych punktów karmy.


W ten sposób na przyszłość nieco zniwelujemy drastyczne różnice w mocy dotknięcia, choć nadal będzie się ona różnić pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. Odpowiednio utrzymujemy więc w mocy różnice w dotknięciu.

Pozostałe zasady karmy pozostawiamy bez zmian.

Jak widać na forum moja decyzja ma wielu przeciwników i walczycie o swoje "prawa wyborcze".
Bardzo Was szanuję i pytam jak mam wątpliwości – po to są właśnie sondy. Bo każdy ma prawo oddać w nich głos i się wypowiedzieć. I często się okazuje, że niektóre wypowiedzi i uwagi są mądrzejsze od założeń twórców pewnych pomysłów.
Tak jest choćby w przypadku karmy. Nie ma tego rozwiązania w sondzie, ale jest sumą Waszych głosów i uwag.
Dlatego bardzo przepraszam, jeśli ktoś poczuł się oszukany, czy zlekceważony, ale nie taka była moja intencja w podejmowaniu tej decyzji.
Zdecydowałam jedynie o drobnych zmianach, które mają zniwelować duże dysproporcje.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszelkie cenne uwagi.

AgaZ

Edytowane przez AgaZ
Czas edycji: 2006-06-13 o 21:46
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora