Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 21:58   #4456
Alsilatiel
Raczkowanie
 
Avatar Alsilatiel
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Republika Zielonego Przylądka
Wiadomości: 97
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez washingpowder Pokaż wiadomość
Ja też jestem zwolennikiem filtrów mineralnych, ale ceny narzucone przez Laverę są dla mnie zbyt wysokie.
Fakt, Lavera nie ma najniższych cen ale filtry chemiczne typu Avena czy LRP są na ogół jeszcze droższe. Skład akurat tego kremu jest naprawdę dobry. Łącząc filtr 15 kremu plus minerały otrzymuję moim zdaniem całkiem rozsądną ochronę. Na początku po paradowaniu z konieczności w południowym słońcu zastanawiałam się, czy jednak się nie opalę mimo wszystko. Tymczasem porównując do rąk stwierdzam, że połączenie kremu i mineralnego make-up'u naprawdę działa i zdecydowanie mi wystarcza. Nie jestem po kwasach ale nie za dobrze mi w opaleniźnie więc zależy mi na jasnej skórze. Wiem jakie słońce jest złeeee ale nie chcę przesadzać blokując się 50-tkami a potem suplementować witaminę D. Jakiś rozsądek trzeba zachować Opaliłam się w zasadzie odrobinkę- patrząc na szyję, której czasem zapominam nasmarować, pasuje mi teraz odcień o ton ciemniejszy niż zimą. Jak dla mnie - zdecydowanie wystarczy.

Cytat:
Napisane przez washingpowder Pokaż wiadomość
Mam zamiar zrobić sobie samemu jakiś rzadki krem i wmieszać w niego odpowiednie proporcje minerałów filtrujących, ale to gdy będę miał więcej czasu.
Myślę, że to bardzo dobry pomysł Tylko nie przesadź z tlenkami bo o efekt pobielenia nietrudno . Ja nie mam za wiele czasu na eksperymenty z proporcjami kremu do tlenków i wchłanialnością formuły. Gdybym nie trafiła na coś, co mnie zadowala, pewnie bym była bardziej zdesperowana do ukręcenia czegoś własnego. Ale znalazłam krem, który jest dla mnie "wszystkomający" (wedle dość surowych kryteriów), nie zapycha mnie, nie powoduje efektu spływania make-upu, o co niestety przy chemicznych było bardzo łatwo i jeszcze bardzo ładnie pachnie.

Cytat:
Napisane przez washingpowder Pokaż wiadomość
Dużo czytałem na temat chemii w filtrach, w ogóle ich składy poza samymi szkodliwymi filtrami są pełne parabenów, barwników itp.
Składy mają takie długie i "bogate inaczej", że włos się jeży na głowie...Wciąż mam Antheliosa LRP i choć szkoda mi niemal nie wykorzystanej tubki, ale nie używam go wcale. Trochę żałuję, że nie wiedziałam wcześniej, zanim go kupiłam i dałam się trochę zwariować filtromaniaczkom z biochemii wizażowej . Trudno. Może go raz użyję na jakąś plażę bez grama cienia?

Cytat:
Napisane przez washingpowder Pokaż wiadomość
Lavery, tak nawiasem, bardzo lubię kremy do twarzy, miałem kilka próbek i ładnie nawilżały, i nie zaoychały. No i naturalne
To pierwszy krem Lavery do twarzy, który mam. Używałam próbek kremów do twarzy ale co można powiedzieć po dwóch-trzech użyciach...? Dobrze się wchłaniają i ślicznie pachną. Lubię balsamy z serii Body Spa tej firmy (fantastycznie pachną ale za taką cenę mogłyby być nieco wydajniejsze), krem do rąk pomarańczowy jest fajny. Balsam do ust zbyt twardy ( a teraz w tych upałach z kolei się rozpływa). Lavera jest nierówna. Jedne rzeczy ma zachwycające, jak po prostu genialna odżywka do włosów (skład i możliwości rozczesywania milion razy lepsze jak silikony) , a niektóre jak dezodorant roll-on z serii pure-basic- po prostu beznadziejne.
Ale trzeba im przyznać, że składy mają świetne.
__________________
"Kiedyś Grace Budd powiedziała mi:
-Nie ma nic piękniejszego niż przestrzeń.
A było to w jednej z małych, brudnych, ciemnych stacji metra w Nowym Jorku.Chodziło jej o przestrzeń nie tę, która nas otaczała, ale tę, która dawała się pomyśleć, dawała się stworzyć mocą wyobraźni."

Ryszard Kapuściński

Alsilatiel jest offline Zgłoś do moderatora