Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-22, 08:58   #3662
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez extragirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was zna firmę Lush? Na swojej stronie piszą, że nie testują kosmetyków, a kilka jest nawet wegańskich. Zdarzają się często takie, które zawierają wiele naturalnych składników, są bez sls, parabenów, silikonów. Używałyście może? Polecacie?
Ponieważ pochodzę z Rosji, znam firmę Lush bardzo dobrze - mają w Moskwie sporo sklepów. Bardzo mi brakuje tej firmy tutaj w Polsce, bo jest bardzo pro-ekologiczna, nie testuje, stosuje naturalne składniki i jest po prostu BOSKA! Ach, te bomby do wanny... czuć, że nie są sztuczne, bo pachną zupełnie inaczej, niż zwykłe kosmetyki, a razem z Tobą w wodzie pływają liście i kwiaty.

Lush (i to jest napisane na ich stronie) nie testuje ani kosmetyków, ani składników, nie zleca tego innym, kupuje tylko składniki nietestowane. Oprócz tego, zrezygnowali z oleju palmowego, mają ekologiczne opakowania, promują fair trade.

Mają jedną wadę - są cholernie drogie Raz się skusiłam i zamówiłam paczkę z Anglii do Warszawy, wydałam fortunę, a część rzeczy i tak trochę uszkodziła się podczas przesyłki.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Olejki eteryczne

Ostatnio dużo korzystam z olejków (staram się zrezygnować z części kosmetyków i leków na rzecz takiego bardziej naturalnego rozwiązania różnych problemów) i zadaję sobie pytanie - czy kupowanie ich jest bezpieczne? Czy nie są testowane?

Jeżeli ktoś zna jakieś bezpieczne firmy, produkujące olejki, proszę powiedzieć, dodamy ich na listę.

No i dostałam pierwszą odpowiedź na to pytanie od firmy Avicenna, proszę dodać ją na zieloną listę:

Witam,
nawiązując do zapytania informuję uprzejmie, iż nasze olejki eteryczne oraz ich składniki nie są testowane na zwierzętach. Nie zlecamy również wykonania testów na zwierzętach innym firmom, a także w toku produkcji nie są stosowane składniki pochodzenia zwięrzęcego.


z pozdrowieniami,
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora