Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 23:43   #2232
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
No nareszcie mogę się przywitać. Cześć dziewczyny własnie przeczytałam całyyyy wątek i co chwilę coś sobie zapisywałam i teraz wyskoczę z kilkoma pytaniami, na które nie znalazłam odpowiedzi.
1) czy krem można mieszać normalnym mikserem tylko z włożoną jedną "mieszalniczką" w np. szklance?
2) chciałabym robić sobie serum przed każdym użycie HA+olej z pachnotki+liposomy przeciwtrądzikowe i + albo olej tamanu albo olej neem - który byłby lepszy?
3) zastanawiam się nad hydrolatami, bo na stronie ZSK jest napisane, że albo się je konserwuje konserwantami albo alkoholem, a podobno te z zsk są niczym nie konserwowane? czy ja dobrze to rozumiem, że nie ma w nich alkoholu?

Dziewczyny, czy w tej chwili nie ma eliksiru przeciwtrądzikowego? Jak klikam na ilość to nie ma tam nic.
Nie wiem czy tamanu nie jest za ciężki, jeśli chciałabyś stosować go do serum na dzień, a neem odradzam- totalny śmierdziuch, dobry na noc, ma ciężką konsystencję.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Chyba nie do końca rozumiem. Nie możesz używać filtrów, ale chcesz używać jakiegoś kwasu, tak? A czego oczekujesz od PHA?

Używałam wcześniej kosmetyków z glukonolaktonem łącznie z kosmetykami z AHA (tonik + serum). Od dłuższego czasu daję kwas migdałowy tylko do serum i to mi wystarcza (jako tonik stosuję czyste hydrolaty). Teraz przy nagłej zmianie na glukonolakton zauważyłam wyraźne pogorszenie stanu cery. Dla mnie sprawą najważniejszą jest utrzymanie porów w czystości, kwas migdałowy dobrze sobie z tym radzi, glukonolakton niestety nie.

Zrobię jutro kolejną porcję serum z migdałem, ale chcę też niedługo wypróbować kwas glikolowy z ZSK (miałam dobre doświadczenia z glikolowym w kosm. NeoStraty). Zdam relację.

Ja w samym Lubinie nie mieszkam, ale mam tam rodzinkę.
Z Prochowic do Lubina są busy.
Filtry mnie zapychają, a napewno takie składniki jak: isoporyl miristate, trójglicerydy, pochodne nafty...

Ogólnie PHA do oczyszczania porów, rozjaśnianie i spłycanie blizn... Wiem, że takie efekty nie będą tak spektakularne jak przy AHA, BHA. Chciałam go zamówć na współę z mamą, bo wiem, że napewno nie będzie maziać się filtrami . Dziękuję za opinię
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując