Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tragiczny Polski Sierpień
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-09-01, 11:54   #10
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Tragiczny Polski Sierpień

Paula napisała:
"pozatym po co nam te wszytskie zwycięstwa wojny i powstań?"

Po to Paulo abyś mogła tu być z nami, tu i teraz.
NApewno masz dziadków, albo ich miałaś. Spojrzyj im w oczy i powiedz: po co mam pamiętać? Ciekawe czy byłabyś na tyle odważna.
Ja bym nie potrafiła tak powiedzieć, bo spaliłabym się ze wstydu. Pewno mamy inna wrażliwość, mentalność, sposób odczuwania.
Moi Dziadkowie UCZESTNICZYLI w wojnie w 39, jeden z nich był nawet w obozie.
Ja chcę pamiętać, bo tworzy nas właśnie historia. Bez niej jesteśmy nikim.
Dlaczego np. Amerykanie sa tacy prości? Bo ich historia jest baaaaaaaaaaardzo krótka. Ledwo ponad 100-letnia.
Nie lubie Amerykanów, nie lubie prostaków, nie lubie ludzi , którzy nie szanują tego, że ktoś dał im coś, samemu tracąc prawie wszystko.
Założę się, że gdy przyjdzie 11 wrzesnia większość z Was zaraz będzie płakało ze smutku. Jak trzeba być zakłamanym aby nie uszanowac z kolei życia Polaków, którzy ginęli w latach 40-ych.
Wiem, że to brzmi górnolotnie, ale o takich rzeczach nie można inaczej mówić. Fajnie jest mówic o jakims super bohaterze, który w pojedynke coś zrobił, ale gdy robią to tysiące, miliony, to staje się mam wrażenie dla niektóryxh z Was anonimowe.
Przerażajace.
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując