Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co na początek???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-26, 22:22   #4
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez annfas
Ja wiem, że już dużo o tym było, ale ja sie w tym wszystkim pogubiłam. Po wakacjach chciałabym sie wziąć za swoją cere i zacząć przygode z kwasami, stwierdziłam, że najwyższy czas i nie ma na co czekać. Tylko nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. JHakiego kwasu używać na początek i jaki filtr do niego??? I czego jeszcze do tego musze używać??? Cere mam typową - mieszaną, z książkową T-zone. Jak na razie nie zauważyłam skłonnośći do podrażnien i uczuleń mimo, że jestem alergiczką, ale chyba to nie dotyczy mojej cery
Mam nadzieję, że znajdzie sie jakś dobra duszyczka, ktora chociaż troche mnie nekieruje i doradzi co by bylo dobre i bez czego kuracja kwasowa nie moze sie obejść
annfas, a jaki chcesz osiągnąć cel? Masz problemy z wypryskami lub zaskórnikami, czy raczej z przesuszona cerą? Przebarwienia? Trądzik? Naczynka? Jest około miliona kosmetyków z kwasami , kwasy są różnego rodzaju i przeznaczone do radzenia sobie z różnymi problemami. Czytałaś ogólne wiadomości o kwasach na Wizażu? a przyklejone wątki na Biochemii? Rozeznaj się, jaka jest różnica między AHA a BHA, jakie wskazania ma kwas azelainowy. Ogólnie AHA - jako nawilżacz dla cery suchej lub w wysokich stężeniach jako eksfoliant. BHA - rozpuszczalny w tłuszczach, a więc oczyszcza pory, zwalcza trądzik, działa przeciwzapalnie. Azelainowy - przeciw przebarwieniom, antytrądzikowy. Kwasy to także peelingi lecznicze. Nie da się udzielić Ci jakiejś sensownej odpowiedzi, jeżeli nie podasz dokładniejszych danych.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując