Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skóra atopowa
Wątek: Skóra atopowa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-07-01, 01:03   #23
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Skóra atopowa

Pfinko, zbywać mi nie zbywa, bo sama jeszcze nie wykupiłam, ale przecież Elidel można kupić też w tubce 15 g. Z kuponem zniżkowym od dermatologa daje to cenę 45 zł w wybranych aptekach.
Aha, i z tym, że po odstawieniu Elidelu objawy wracają, to nie do końca prawda - zależy, jaka jest przyczyna wysypki. Ja mam często różne alergie kontaktowe i wtedy pomaga - wysypka znika (oczywiście pojawia się, jeśli podrażnię skórę czymś nowym, ale to nie zależy przecież od Elidelu, tylko od czynnika zewnętrznego). Natomiast jeśli przyczyną wysypki jest czynnik wewnętrzny, to objawy mogą wrócić, owszem - to trochę jak po sterydach, które "wpychają" stan zapalny do środka. A sama pewnie wiesz, że przyczynę takich objawów bardzo trudno jest znaleźć w przypadku skór atopowych.
Co do rakotwórczości - na razie brak jest konkretnych, wiarygodnych badań naukowych potwierdzających tę tezę, co nie oznacza oczywiście, że nie może to w przyszłości okazać się prawdą. Niestety, zdarza się, że negatywne skutki działania pewnych składników chemicznych wychodzą na jaw po długim czasie stosowania ich w kosmetykach czy lekach.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując