Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - baza, podkład, puder, skrobia ...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-07-02, 12:32   #5
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: baza, podkład, puder, skrobia ...

* Baza pod makijaż - ma za zadanie przedłużyć trwałość podkładu i wyrównać cerę. W zależnośći od rozdzaju powinna rozświetlać albo matowić

* Podkład - jego podstawowe zadanie to wyrównanie koloru naszej cery. W zależności od konsystencji, stopnia krycia i przeznaczenia może spełniać różne funkcje (np. rozświetlać, zakrywać niedoskonałości, matowić, nawilżać, wyrównywać, idealnie dopaowywać się do koloru cery itd.). Możemy spotakć podłady w różnych konsystencjach : fluidu, kompaktu, kremu, sztyftu.... etc

* puder - służy przede wszystkim utrwaleniu makijażu; najczęściej używamy transparentnego który właśnie spełnia takie zadanie. Dodatkowo pudry matują lepiej niż podkłady. Ogólnie dzielimy pudry na prasowane i sypkie. Ale możemy też spotkac podział na transparntne (w/w), brązujące (nadają cerze delikatny odcień opalenizny, mogą służyć modelowaniu twarzy), rozświetlajace (dodają blasku, nakłada się przede wszystkim na policzki i skronie) oraz w kulkach (mogą spełniać w/w zadania - tylko to tak że tak stwierdzę innowacja )

* skrobia ziemniaczana - po nią raczej do spożywczaka a nie do kosmetycznego. Jest to opatentowany wizażowy sposób na zmatowienie cery. Skrobia to inaczej zwykła mąka ziemniaczana. Nie które wizażanki używają też kukurydzianej, ponieważ jest drobniej zmielona. Więcej na ten temat znajdziesz w wyszukiwarce.

* korektor - zakrywa wszelkie niedoskonałości lepiej niż podkład. Nakładamy go punktowo.

* róż - modeluje twarz, tworzy śliczne rumieńce (jak się go umiejętnie nałoży )

Kolejność nakładania nie jest z góry narzucona. Na pewno na początek baza Później podkład, korektor (chociaż słyszałam też, że najpierw korektor potem podkład - ja nakładam tak jak napisałam). Skrobia (lekko ! ), puder sypki (lub prasowany), brązer, róż lub puder rozświetlający (lub wszystko naraz)
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując