Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - czy roznica w wyksztalceniu przeszkadza w zwiazku?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-10-09, 11:07   #13
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: czy roznica w wyksztalceniu przeszkadza w zwiazku?

Ines1985 napisał(a):
> Karola napisał(a):
>
> > Miałam na myśli ludzi np. po zawodówce... chyba same wiecie, jacy to są ludzie?
>
> No jacy? Tak sie sklada ze znam takich ludzi i nie uwazam aby byli w jakis sposob gorsi.

Każdy wypowiada się na podstawie swojego doświadczenia. Może Ty znasz inteligentnych, fajnych, ciekawych ludzi z klasą po zawodówce - ja nie znam. Nie znam takiej osoby, która z takim wykształceniem chodziłaby do teatru, na wystawy, można by z nią było pogadać na rózne ciekawe tematy itp.


> >Nie generalizuję, na pewno zdarzaja się wyjątki, ale jednak po zawodówce ludzie są mniej... hmm jak to określić.. światli, z klasą i kulturą.
>
> Owszem, generalizujesz...

Ok. Bo tak to widzę.


> W takim razie jestem ponizej twojej granicy... Narazie jestem tylko po liceum, planuje studia ale poki co nie mam takiej mozliwosci. I nie jestem osoba z ktora mozna pogadac tylko o ciuchach, kosmetykach i facetach...

Czytaj dokładnie. Napisałam:
-Mam tylko jedną dobrą koleżankę, która skończyła tylko liceum i jest na poziomie. Reszta, sorry, jest poniżej (mojej granicy oczywiście).

Skoro piszesz, że możnnie jesteś osobą, z którą mozna pogadać tylko o ciuchach itd. to nie jesteś poniżej granicy.
Zresztą Ty jesteś w wieku, w którym bycie tylko po liceum jest jak najbardziej naturalne. Trudno, żeby 19-latka była magistrem... Chodzi mi o starszych ludzi, którzy naukę mają już za sobą i do niej nie wrócą. A Ty napisałaś, że planujesz studia.

Nie chodzi mi o to, że wszyscy muszę być po studiach! Napisałam tylko, że nie chciałabym być z facetem po zawodówce (ew. hydraulikiem), bo to nie mój poziom. Ten hydraulik znajdzie sobie zapewne jakąś wspaniałą woźną i będą bardzo szczęśliwi. I super.

> I tez zauwazylam ze czesciej to kobiety maja jakies obawy przed zwiazaniem sie z mezczyzna z nizszym wyksztalceniem. To bardzo zle o nas swiadczy.

Uważam, to za zupełnie normalne i wcale nie świadczące o człowieku żle. Po prostu kobieta chce żyć z kimś, kto będzie miał podobne aspiracje, upodobania do spędzania czasu itd. A nie, że będzie w towarzystwie ciągle strzelał gafy nie wiedząc róznych rzeczy lub nie rozumiejąc dowcipów.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując