Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - czy roznica w wyksztalceniu przeszkadza w zwiazku?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-10-09, 11:15   #14
strangelove
Raczkowanie
 
Avatar strangelove
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 98
Re: czy roznica w wyksztalceniu przeszkadza w zwiazku?

Mądra osoba (nie mylić z wykształconą) potrafi rozmawiać z każdym. jeśli tego nie potrafi, to przyczyna leży bardziej w niej niż w tej drugiej osobie.
Komercyjny styl życia propagowany w mediach i wielki nacisk na karierę moim zdaniem niszczy psychikę wielu ludzi z papierkami. Jedyną wartością stają się pieniądze i status społeczny, wracamy do średniowiecza.
A do tego dołącza wszechobecny egoizm: "Co ja będę miał/a z tego? O niczym ciekawym nie porozmawiam z tym człowiekiem. Co on mi może ciekawego powiedzieć? Przecież to prostak!" a dlaczego nie pomyślisz tak: "Co JA mogę wnieść do rozmowy? Co mogę dać temu człowiekowi?"
A ze swojego doświadczenia wiem, że tak naprawdę mając odpowiednie nastawienie można się wiecej dowiedzieć od osób bez papierków niż tych, które je mają.
W firmie, w której pracuje, 70% pracowników to osoby z wyższym wykształceniem ale wszystkie te osoby potrzebują przy każdym zadaniu, zleconym przez szefostwo, pomocy osoby, która nie ma matury. Każda sprawa przechodzi przez jej ręce. Przy tym, gdy w grę wchodzą premie to ta osoba nigdy się o nie nie dopomina, w przeciwieństwie do pozostałych. Jeśli przyszłabyś do tej firmy pracować jedyną osobą na którą mogłabyś liczyć,jest ona, reszta nie mrugnęłaby nawet okiem "wbijając tobie nóż w plecy". Czy to papierek świadczy o wartości człowieka?
__________________
A krzesło łaski już czeka
I czuję jak głowa mi pęka
I tęsknię za tą chwilą
Gdy test na prawdę skończy się
Za oko oko, ząb za ząb
Nikt mi nie zajrzy w duszy głąb
Śmierć nie przeraża mnie...
strangelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując