Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Avene TriAcneal - następca Diacnealu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-07, 12:55   #1
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621

Avene TriAcneal - następca Diacnealu


Pytałam w kilku aptekach i wszędzie dostałam tę samą odpowiedź: diacnealu już nie będzie, a jego miejsce wchodzi triacneal. Na oficjalnej stronie Avene diacnealu już nie ma w gamie produktów.
Skład podobny, ale jednak zmieniony (patrz zdjęcia: pierwszy od lewej diacneal, drugi - triacneal). Jest kwas glikolowy i retinaldehyd. Nowym składnikiem jest efectiose (nazwa własna producenta) - producent opisuje go jako innowacyjny składnik opracowany przez markę, który zmniejsza wytwarzanie związków odopowiedzialnych za powstawanie objawów stanu zapalnego skóry.
Jak będzie w praktyce - zobaczymy na własnej skórze...
Przyzwyczajona do diacnealu nie ukrywam obaw spowodowanych zmianą. Dlatego zbieram dostępne jeszcze w aptekach próbki. Kupiłam też triacneal (41 zł w promocji w superpharm) i po pierwszym zastosowaniu mam wrażenie, że jest silniejszy w działaniu. Wysuszył mi brodę (może za dużo nałożyłam).
Konsystencja jest dość zwarta, diacneal był bardziej lejący. Szczypie tak samo.
Piszcie o swoich odczuciach związanych z triacnealem, porównaniach z diacnealem, bo wątek o stosowaniu diacnealu niedługo będzie już tylko wątkiem wspomnieniowym.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-10-07 o 13:29
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując