Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - krem Olay'a z polyacrylamidem?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-07-09, 20:24   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: krem Olay'a z polyacrylamidem?

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Witam, poszukując dobrego kremu na noc, "średniopołkowego" natknęłam się na przyjazne recenzje Complete Care Olay'a. Mam na niego chrapkę jednak trochę mnie przeraża zawarty w nim polyarylamide. W związku z tym mam pytanie do Was fachowców od składów, czy używając tego kremu mogę spodziewać się jakiegoś nieporządanego działania owego związku. Podobno ma on właściwości kancerogenne, hm czy te właściwości mogą być zagrożeniem dla zdrowia i skóry, czy następuje kumulacja, czy jest go tam w tym kremie na tyle, że może on coś niedobrego mi zrobić?
Biedronoko, no coż, to czy polyacrylamide jest kancerogenny dowiemy się niestety za pare lat, a poki co jest on podejrzany o dzialanie rakotworcze. Dermatolodzy zalecaja, ze jesli juz decydujemy sie na krem z polyacrylamide, to najlpepiej zeby byl on jak najdalej w skladzie i zeby nie uzywac tego kremu za dlugo, robic sobie od niego przerwy. W kremach Olay jest to popluarny skladnik - mialam wiele probel, w niketorych byl nawet na 4 czy 5-tym miejscu!
Musisz sama rozwazyc sprawe, Biedroneczko.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując