Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-03, 14:19   #3794
yoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 145
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Bardzo proszę o radę. Pytałam już w innych wątkach ale nie otrzymałam opowiedzi. Od dawna używam filtra Bioderma AKN Mat i jestem z niego bardzo zadowolona. Obecnie staram się o dziecko więc odstawiłam wszystkie retinole i kwasy. Jednak sprawdzajac skład Biodermy znalazłam w nim ku mojemu zdziwieniu kwas glikolowy. Czy myślicie, że powinnam go odstawić w ciąży z tego powodu? Czy ilość kwasu zawarta w filtrze może być szkodliwa? Dotychczas myślałam, że krem jest ok, bo z tego co wiem zawiera filtry nieprzenikające więc nieszkodliwe w ciąży. Bardzo proszę specjalistki o radę. Pytałam już o to w temacie "Biochemia w ciąży" ale nikt mi nie odpisał, a jest to dla mnie jak i dla każdej przyszłej mamy bardzo ważne.
Poniżej wklejam skład:
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
yoga jest offline Zgłoś do moderatora