Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-07-26, 11:50   #881
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
A ja mam tragiczny wysyp...Drogie Wizazanki, czy Wy też przy stosowaniu Effaclaruu miałyscie zmasowany atak bolacych gul? mam takie 3 grudy i się już załamuję. Chyba gop odstawię, bo jak to ma tak wygladac to ja dziekuję...poradźccie cos
Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
codziennie od prawie tyg, przez czas jak nie wychodziłam z domu nawet 2 razy dziennie, raz tylko zastapiłam go AD.
Shadow coś dla Ciebie:

" W niektórych przypadkach, zwłaszcza u osób ze zmianami trądzikowymi lub częstymi wypryskami zdarza się, że na początku stosowania kremu z kwasami BHA czy AHA następuje pogorszenie stanu cery i więcej wyprysków zaczyna się pojawiać, podobne efekty można zaobserwować podczas kuracji maściami z tretinoiną. Nie trzeba się tym zrażać, gdyż nie oznacza to, że produkt źle działa i zamiast polepszać to pogarsza nam stan cery. Jest to efekt chwilowy, który jeśli będziemy nadal kontynuować kurację powinien minąć z czasem. Dlaczego się tak dzieje? Otóż lekarze dermatolodzy tłumaczą to tym, iż ponieważ produkty te mają działanie złuszczające mogą spowodować, że ogniska zapalne, niewidoczne pod skórą mogą się ujawnić jak gdyby szybciej i w jednoczesnym czasie, stąd wrażenie, że nagle pojawiło się na naszej twarzy tyle krostek, a do tej pory co prawda pojawiały się, ale pojedynczo od czasu do czasu. Ważne więc, by nie odstawiać kremu natychmiast, tylko używac go nadal, a po czasie stan cery powinien ulec poprawie. "


"Produkty z kwasami aplikujemy maksymalnie jeden raz dziennie. Nie w każdym przypadku istnieje potrzeba stosowania kwasów codziennie, musimy zaobserwować reakcje i stan naszej skóry. Jednym służy codzienne stosowanie, dla innych korzystniejsze będzie używanie kwasów co drugi lub trzeci dzień. Stosowanie kwasów 2 lub 3 razy w tygodniu często okazuje się najlepszą opcją dla osób o suchej, bardziej wrażliwej cerze. Osoby te powinny wybierać kremy z kwasami o bogatszej, nawilżającej konsystencji. Niektóre osoby o suchej lub mieszanej skórze stosują kremy z kwasami BHA tylko na środkowe, bardziej przetłuszczające się lub zanieczyszczone partie twarzy, natomiast na policzki preparaty z kwasami AHA, inni używają BHA lub AHA na całą twarz, jeszcze inni BHA tylko na nos. Są wreszcie osoby, które preferują używanie kremów z kwasami AHA i BHA naprzemiennie. Osoby o cerze skłonnej do wyprysków zwykle stosują kwasy BHA lub AHA na całą twarz, a jeśli jest taka potrzeba także na dekolt i plecy. Jak widać sposobów jest wiele, jednak wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Musimy poprzez obserwację reakcji skóry i eksperymenty wybrać opcję najlepszą dla siebie."

to są cytaty z Basi K.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując