Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 23:32   #4760
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Fakt, dystrybucja to coś innego. Nie powiem, że firma, która ma złego dystrybutora jest tak samo atrakcyjna jak ta w całości będąca w porządku, lepiej takich firm unikać. Rossmanna też. Ale z dwojga złego lepiej kupić produkt tylko dostarczany przez złego dystrybutora, niż również produkowany przez okrutnego molocha.
Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest to samo, w obu przypadkach kasa trachia do "złej" firmy.
No to co z tego, że Body Shop nie jest testowany, jak został wykupiony przez testujących.
Na dużo kosmetykach L'oreal pisze, że jest jego dystrybutorem.
Z resztą nie wiadomo co jest pod hasłem "dystrybutor", może dostarcza mu skladniki albo pieron wie, trzeba być ostrożnym.
Na wikipedii jest rozpisane jakimiś hasłami o L'oreal.
Nawet na stronie L'oreal jest wymieniona ta firma (jako eko i nietestowana), tak samo, w tej samej kolumnie jak Vichy czy Garnier.
Ja tam z L'orealem nie chce miec nic wspólnego.
No tak, tylko że proporcja zysków ma się zupełnie inaczej przy dystrybucji, a przy wykupieniu A omijając szerokim łukiem firmy przez to, że są sprzedawane w złych miejscach, to można je wykończyć (nawet jeśli są naturalne i nietestujące), a nam przecież nie o to chodzi, prawda?
Teteesiu, dystrybutor to osoba sprzedająca (lub rozważąca) gotowy kosmetyk, często na inny kraj. Jesli np. ja bym się chciała tym zając, to mogę zacząć dystrybuować kosmetyki NYX w Polsce. Składników dostarcza dostawca. Chociaż mogą, to w żadnym wypadku nie znaczy że SĄ tym samym, tych pojęć nie należy mylić. Oczywiście można zdecydować, że się nie chce kupować firmy, jeśli ma z L'Orealem cokolwiek wspólnego, ale ja bym przez ten sam drobny fakt Sanoflore nie skreślała z miejsca.

Czyli w prawie gospodarczym:

Cytat:
Dystrybutorem jest natomiast - przedsiębiorca uczestniczący w dowolnym etapie procesu dostarczania lub udostępniania produktu, którego działalność nie wpływa na właściwości produktu związane z jego bezpieczeństwem. Takim dystrybutorem jest sprzedawca.
Edit: to, co podałaś, to też jest dystrybucja, ale wg innej ustawy i w tym miejscu nie będzie miała zastosowania A to dlatego, że "dystrybucją" można nazwać wiele rzeczy (można przecież być dystrybutorem samych składników, np dostawcy L'Oreala też są dystrybutorami konkretnych labolatoriów). Jesli jednak Sanoflore jest firmą, która produkuje już gotowy produkt ( a tak mniemam) - to jedyne, co L'Oreal może zrobić to ten gotowy już produkt sprzedać.

Co do Body Shopu to się zgadzam, że to jest inna sytuacja, to prawie jakby kupować L'Oreal, bo dzielą się zyskami - ale to nie jest to samo co w przypadku Sanoflore. Natomiast pojęcia bym nie miała na jakiej liście to umieścić, chyba na niepewnej z zaznaczeniem, że L'Oreal to dystrybutor.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2010-12-14 o 23:40
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora