Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Galerie artystyczne w internecie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-07-29, 15:18   #18
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie

Cytat:
Napisane przez joanna_k
no i zrobiło nam się z forum hobbistycznego forum handlowe .Teraz każdy zanim zacznie na dobre swoją przygodę z biżu, myśli już gdzie i za ile sprzedać swoje prace.I nie piszcie mi,że chodzi tu tylko o zwrot poniesionych kosztów,bo wcześniej takich tematów nie było,a każdy gdzieś upłynniał swoje dzieła.Dochodzi do tak nie miłych sytuacji,jak w wątku Xero,czy z maskami glinianymi (podobno coś z nimi było,ale jak trafiłam na wątek,to były one już wykasowane).Nie można już wzorować się na pomysłach (oczywiście nie chodzi mi o plagiat totalny-wzór,rodzaj koralików itp),bo jest się już atakowanym przez osoby,które te rzeczy sprzedają m.in. w galeriach.Od pewnego czasu podobają mi się kolczyki w pewnym stylu (m.in. Aniellica je robi),ale już nie mogę się spytać o techniczną sprawę-w jaki sposób drucik jest zaczepiony,bo mam obawy że zaraz ktoś mi wytknie plagiat czy żerowanie na czyimś pomyśle

Wracająć do rzeczy.Trochę postów na ten temat jest w wątku Avariel i myślę,ze spokojnie tam można kontynuować rozważania.Oczywiście posty typu "uważajcie na tą galerię,bo nie wypłaca artystom pieniędzy" jest jak najbardziej porządany.Ale jeśli temat sprzedaży w galeriach ma być jednym z podstawowych tematów na tym forum,to ja jestem zdecydowanie przeciw.


Rany, Joanno, chyba troche przesadzasz. Mysle, ze normalnym nastepstwem tego naszego dlubaczego hobby jest sprzedawanie prac (gratuluje tym, ktorzy dlubia i nie sprzedaja - mnie niestety na to nie stac ) czy to realnie, czy w internecie. Nie uwazam, zeby wymiana pogladow na temat sprzedazy byla nie na miejscu. Nikt tu hurtowni nie prowadzi, nikt nie jest zawodowcem, a galerie sa m. in. dla nas - hobbystow Naprawde nie ma sie co wkurzac, watek jak kazdy inny... Regulaminow wklejac nie bedziemy, bo kazdy sobie znajdzie, ale chyba mozna sie wymienic doswiadczeniami? Kurcze... kolejny temat tabu?

Jesli chodzi o prace Aniielicy, to z tego co wyczytalam tu na forum nie ma nic przeciwko wzorowaniu sie na jej pomyslach, wiec smialo...
maghia jest offline Zgłoś do moderatora