Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Biochemia w ciąży - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-02, 11:20   #35
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez justa79
a które filtry chemiczne są przenikające?

i czy ja dobrze zrozumiałam, że w czasie ciąży nie przejmowałaś się tym, że filtry przenikają do krwioobiegu, tylko dopiero w czasie karmienia zaczęłaś?
Nie mam informycji zeby filtry przenikajace przenikaly do krwioobiegu, wiem ze znaleziono je w mleku matki. Informacje mam z naszego slowniczka i od osoby ktora ten slowiniczek prowadzi. A czy sie w ciyzy nie przejmowalam? Akurat tak sie sklada ze moja przygode z filtrami zaczelam w ciazy i jak kazdy wtedy na wizazu nie wiedzialam o przepisowej ilosc nakladanego filtra. Smarowalam sie jak zwyklym kreme. Zaraz na pocztaku ciazy dostalam w aptece probke 60-tki(teraz 50+ w pomaranczowej tubce) Avene do ciala i 25-tki mineralnej. Potem zakupilam sobie fluid CCB jeszcze w starej formie bez alkoholu. Nie uzywalam codziennie i jak pisalam w nieprzepisowej ilosci. tematem zainteresowalam sie tak konkretnie po porodzie. Wiedzialam cos o filtrach przenikajacych, ale nie do konca. A slowiniczku wizazuowym nic mi nie wyskakiwalo jak wpisywalam filtry, a szukac pojedynczo to bylo dla mnie za dlugo, zwlaszcza ze maly meldowal sie co 2 godz. do karmienia. napisalam maila do Moniki, bo sie z nia osobiscie znam i ona mi ulatwila prace. Podeslala linki z filtrami w slowniczku. Poczytalam sobie i wiedzialam ktore filtry unikac. A ze wszystkie znane mi firmy uzywaja ich, a w LRP nie ma, to poki karmilam smarowalam sie Antheliosem w wersji FE , a potem tym dla dzieci. Na tym sie moja kariera z LRP skonczyla, bo to jednak nie dla mnie te tlusciochy.

Filtry przenikajace sa cztery

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate.

Jedyna znana mi firma , ktora nie uzywa filtrow przenikajacych to LRP i jesli sie nie myle to filtry od CCB, ale tego w Pl nie kupicie.
No i filtry mineralne wchodza w rachube.


Seria pomaranczowa Avene to filtry mineralno-chemiczne
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując