Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-28, 14:00   #7
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Rzadko zdarza się, że ktoś przepuści w kolejce. Czasami kasjerka mnie zobaczy i wtedy prosi żeby podejść bez kolejki. Na poczcie bardzo rzadko, czasami jakaś kobieta też wypatrzy i przepuści. Generalnie rzadko się to zdarza, a ja jakoś nie umiem się prosić.

Ale generalnie jeśli już ktoś ustąpi miejsca, np. w kolejce czy w tramwaju, to jest to kobieta w wieku 30 - 60. A nieraz nawet starsza pani. Mężczyzna nigdy. I nie to, że nie zauważa. To właśnie mężczyźni najbardziej gapią się na brzuch, wręcz tak ostentacyjnie, jakbym co najmniej była cala zielona i właśnie przyleciała z Marsa - jak na ufoludka.

Mieszkam w centrum miasta i nie mam zbyt wielu osiedlowych sklepików, a blisko TESCO. Tam jest "Kasa pierwszeństwa" i nad nią rysuneczki mówiące o tym, komu to pierwszeństwo się należy. Jest w tym też pani z brzuszkiem. W takim przypadku nie mam problemu z tym, żeby podejść bez kolejki (ale zawsze się pytam osoby stojące przede mną, czy też są z pierwszeństwem). Problem polega na tym, że ta kasa bardzo często jest nieczynna. Zawsze podchodzę do obsługi i proszę o jej uruchomienie i przeważnie ktoś podchodzi i kasę otwiera, nie kryjąc przy tym irytacji (ale nie zawsze, raz trafiła się miła Pani, która z uśmiechem kasę otworzyła). Nieraz mi jednak odpowiadają, że mogę podejść bez kolejki do każdej kasy. Ale nie mam ochoty przepychać się, tłumaczyć, prosić i znosić posapywać, wzdychnięć i niezadowolonych min pozostałych klientów.

Ostatnio też stałam w bardzo długiej kolejce w przychodni do rejestracji badań krwi. I nawet kilka razy pani z personelu przechodziła obok mnie i na mnie spojrzała i nie zareagowała. A ludzi było na prawdę dużo, bo to przychodnia medycyny pracy i były jakieś badania okresowe i przede mną stało ok. 30 mężczyzn w sile wieku.

Edytowane przez Harrods
Czas edycji: 2011-01-28 o 14:06
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując