Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bransoletki z charms'ami
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-01, 23:08   #9
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Bransoletki z charms'ami

Cytat:
Napisane przez Damulka25 Pokaż wiadomość
Idea pojmowania przez ciebie charmsów jest dokładnie ideą marketingową, wpojoną ci podświadomie niestety. Zarówno Pandora, Yes czy Apart podchwyciły chwyt typu "wyraź uczucia, kup charmsa". Te wszystkie plakaty, romantyczne hasła narzucają nam powód ich kupowania. Ja zdania nie zmieniam-jeśli mąż chce mi wyrazić miłość charmsami i bransoletką niech mi lepiej kupi mały diament. Biżuteria to biżuteria-musi mieć wartość w pieniądzu
Po pierwsze - nie każdego stać na diamenty. Ja nie śmiałabym ich wymagać od nikogo w żadnym celu, jestem daleka od wyrażania MIŁOŚCI (zauważ, że w poprzednim poście pisałam o wyrażeniu "czegoś" nie miłości) czymkolwiek materialnym. Jednak gdy ktoś chce życzyć mi szczęścia przed ważnym egzaminem i ofiaruje mi z tego powodu małą podkowę do bransoletki - nie widzę w tym nic złego, że nie kupił mi diamentu, a jednocześnie dodał otuchy w sposób, który jest jednocześnie pamiątką. Po drugie - nie znasz mnie i nie możesz stwierdzić, że ktoś wpoił mi podświadomie jakąś idee marketingową - wyobraź sobie, że nie widziałam ani jednego romantycznego plakatu o którym piszesz. Powód jest prosty - na ogół nie kupuję charmsów sama. Jeśli zakładasz, że wszystkie dziewczyny noszące ten typ biżuterii są pozbawione analitycznego myślenia i dają sobie wciskać reklamowy kit, z całym szacunkiem, ale obiektywnie powinnaś jeszcze dorzucić do nich siebie: "Mogę nie jeść, ale buty muszę mieć" - czyż nie o to chodziło producentowi bucików które Ci się podobają? Nie widzę w tym nic złego, że jedni wariują na punkcie butów, inni na punkcie charmsów. Nikt z tego powodu nie szufladkuje Cię w średniej wieku 10-16, nie nazywa także bananową. Po trzecie - nie mam zamiaru nakłaniać Cię do zmiany zdania, szanuję, że masz odrębne, ale nie próbuj na siłę wpajać komuś swoich racji. Napisałaś o wcześniej o kolekcjonowaniu przywieszek przez bananowe dziewczyny, pokazałam Ci, że można inaczej rozumieć sens noszenia czegokolwiek, ale zostało to odebrane przez Ciebie jako brak świadomości oddziaływania chwytów reklamowych. A szkoda. Mam nadzieję, że nie będziesz się gniewać za ten post. A Autorkę wieszaka przepraszam za spamowanie Szafy.
__________________


Edytowane przez imma
Czas edycji: 2011-02-01 o 23:09
imma jest offline Zgłoś do moderatora