Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aborcja
Wątek: Aborcja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-05, 22:44   #265
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Ja uważam, że zarodek to tylko kilka komórek. Ty sobie uważaj, że to dziecko.
Problem w tym, że ja, w przeciwieństwie do Ciebie, oprócz tez podałem również solidne argumenty.

Cytat:
Oczywiście że na nasze zachowanie wpływ ma wiele czynników ale ostateczne decyzje podejmujemy sami. Kierując się doświadczeniem, prognozami, możliwymi rozwiązaniami sami decydujemy- świadomie. Zwierzęta tego nie mają.
Mylisz się. Zwierzęta kierują się również swoim doswiadczeniem, prognozami, rozwiązaniami i decydują o sobie (niektóre zwierzęta np. decydują kiedy kopulować na podstawie tego czy w danym czasie mogą mieć potomstwo i czy zapewnią im przeżycie). Myślę, że prawdopodobnie nie miałaś nigdy żadnego zwierzątka domowego?

Nie byłbym taki optymistyczny jeśli chodzi o nasze w pełni samodzielne i wolne decyzje - wprawdzie trudno nam się do tego przyznać, ale często te decyzje to po prostu reakcje na bodźce.

Cytat:
Chodzi o to że każdy z nas wybiera te fakty które mu najbardziej pasują do własnej opinii
Po mojemu - dopieramy argumenty, jeśli chcemy coś udowodnić i te argumenty są w naturalny sposób podporządkowane tezie.

Cytat:
Na przykład my podkreślamy fakt że płód nie czuje, nie ma mózgu
Ale ja nadal nie wiem co z tego wynika.

Cytat:
W naszym odczuciu opierając się na tym wybrnaym fakcie coś co nie ma mózgu, nie odczuwa, nie myśli,nie ma żadnych uczuć czy procesów myślowych nie jest dla nas człowiekiem, dla was coś co ma już ludzki indywidualny genotyp jest człowiekiem.
I tym sposobem wszystko co posiada mózg, odczuwa, myśli, ma uczucia i procesy myślowe - jest człowiekiem. Tak?

Właśnie o to mi chodzi - z tych argumentów w praktyce nie wynika nic. To są dla mnie slogany, powtarzane bezmyślnie w każdej dyskusji o aborcji.

Cytat:
Mimo takiego braku jak mózg-najważniejszy narząd który definiuje człowieka?


mózg nie definiuje człowieka. Nie definiuje nawet ssaka.

Cytat:
Zwierzęta (poza paroma gatunkami) nie kopulują dla przyjemności a dla przedłużenia gatunku.
Znowu slogan, dzięki któremu sama wpadłaś we własne sidła. Mam rozumieć, że zwierzęta świadomie decydują o tym, że chcą mieć potomstwo? A może po prostu je ciągnie do kopulacji?

Cytat:
Wiesz chodziło o to prawdopodobnie że niestety większość mężczyzn ponosi konsekwencje posiadania dziecka tylko w teorii.
Niestety, większość mężczyzn ponosi konsekwencje posiadania dziecka w praktyce - są to zobowiązania finansowe, a więc i fizyczne, czasowe, oraz emocjonalne. Kolejny powtarzany wciąż slogan, który nijak ma sie do rzeczywistości.

To, ze niektórzy mężczyźni uciekają od płacenia alimentów jeszcze nic nie oznacza i nie robi 'prawdopodobnej większości'. Są też kobiety, które porzucają swoje dzieci. Czy w związku z tym większość kobiet to robi?

Cytat:
Nie, to człowiek bo urodziwszy się jest samodzielnym, wykształconym bytem
Oczywiście, że nie jest samodzielny, to raz. Po drugie - no jak to - 18 latek jest człowiekiem, niemowle, którego ciało jest niedojrzałe, które nawet nie potrafi trzymać moczu jest 'w pełni wykształconym bytem', a płód to kupka komórek. Znowu się tu coś kupki nie trzyma

Cytat:
Dla mnie jest rozróżnienie na życie płodowe i życie jako samodzielna istota poza łonem matki
CZYJE życie płodowe?

Cytat:
No wiesz to jest część mnie. Tylko część, jak się ich pozbędę to będą to tylko odpady.
Przecież Twoje ciało to Ty
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora