Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-14, 21:15   #3309
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość
Biore YAZ i od dzisiaj mam brac dwa razy dziennie tabletki Deprim. Czy wystarczy jeśli Deprim będe brała jakies 4 godziny przed tabletkami?
nie, nie wystarczy.
albo zrezygnuj z deprimu, albo w trakcie stosowania deprimu i 7 dni po dodatkowo się zabezpieczaj. zasada taka, jak przy antybiotyku.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez lethal Pokaż wiadomość
jestem przy 10 tab yasminu, dzisiaj lekarz przepisał mi Zinnat
dobrze myślisz; należy postępować jak przy antybiotykach obniżajacych skutecznośc pigulek.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Może przy zmianie na wyższą dawkę można zrobić przerwę. Mi przy każdej zmianie kazali bez przerw bez względu na zmianę w górę czy w dół, dlatego napisałam taką moją wątpliwość.
przy zmianie na "słabsze" tzn. zawierające mniej etinylestradiolu: nie robić przerwy lub rozpocząć nowa paczkę od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia
przy zmianie na "silniejsze" lub o tej samej dawce etinylestradiolu- nowa paczka po 7-dniowej przerwie; inne warianty (bez przerwy, od pierwszego dnia krwawienia) też są OK.

podsumowując: nigdy nie zrobisz błedu, jeśli nowe pigułki zaczniesz bez przerwy.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez justa886 Pokaż wiadomość
biore tabletki zawsze rano o 9, wczoraj brałam 4 tabletke-przed 15 wymiotowałam,W weekend powinnam sie dodatkowo zabezpieczyc?
nie, po co? tabletka dawno zdążyła się wchłonąć, zanim zaczęłaś wymiotować.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez evikus Pokaż wiadomość
A Velostin? Zawiera spirulinę a ta ponoć chrom. Mam nadzieję, że nie wpływa.
Velostin nie wpływa. chrom nie wpływa.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez lilii87 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy L'biotica wpływa jakos na tabletki? Wiem, ze witaminy czy skrzyp nie wpływają, ale oprocz tego zawiera jeszcze niacyne, inozytol, molidben, selen, L-cystyne, metionine, ekstrakty z pokrzywy, herbaty zielonej, alga spiruliny i morszczynu.
nie wpływa
Justy jest offline Zgłoś do moderatora