Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oskay 2011 (i w ogóle;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-19, 13:24   #1
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124

Oskay 2011 (i w ogóle;)


Szukałam, szukałam ale nie znalazłam.
Jak się odnosicie do tegorocznych nominacji? Czegoś zabrakło, coś jest dla Was zaskoczeniem? Jak odnosicie się w ogóle do nagród Akademii.

Moim zdaniem największy sukces odniesie film "Jak zostać królem" i "Czarny łabędź". Wśród nominowanych brakuje mi Wyspy Tajemnic, a precyzyjniej nominacji aktorskiej dla DiCaprio Nominacja dla Eisenberga za Social Network to pomyłka wg mnie.

W ogóle wydaje mi się, że poziom Oskarów z roku na rok jest coraz niższy i robi się z tego taka przesadzona pokazówka. Bardziej interesujące jest kto przyjdzie w jakiej sukni niż same filmy i nominowani. Mam nadzieję, że w tym roku obejdzie się bez takich cyrków jak w zeszłym np. z pięciominutową przemową dla każdego nominowanego od wcześniejszego zdobywcy Oskara. Coraz więcej w tym wszystkich sztuczności i wymuszonego blichtru, Oskary po 2000 to już nie to samo co te z lat 90, 80, niestety

Mimo to podaję moje typy do zwycięstwa i jestem ciekawa Waszych:
-najlepszy film - ciężko wybrać, ale Jak zostać królem (jeśli nie to Czarny łabędź, jeśli znowu nie to 127 godzin)
-najlepszy aktor pierwszoplanowy - Colin Firth (jeśli nie to James Franco)
-najlepsza aktorka pierwszoplanowa - nie widziałam wszystkich filmów z nominowanymi aktorkami, ale myślę że Natalie Portman nie będzie dużym zaskoczeniem
-najlepszy aktor drugoplanowy - Rush, za Jak zostać królem
-najlepsza aktorka drugoplanowa - Helena Bonham Carter, jw.
-reżyseria - Aronofsky lub bracia Coen
-scenariusz oryginalny - Jak zostać królem
-scenariusz adaptowany - 127 godzin
-muzyka - 127 godzin albo Incepcja
-piosenka - Toy Story albo 127 godzin
-scenografia - Alicja w Krainie Czarów (gdyby nie ona to w ogóle nie wysiedziałąbym do końca tego filmu)
-najlepsze efekty specjalne - Incepcja (ew. Harry Potter)
-kostium - Jak zostać królem
-zdjęcia - Czarny łabędź lub jak zostać królem
-film animowany dlugometrazowy - toy story 3
Pozostałych kategorii nie typuję bo albo nie widziałam większości nominowanych albo brak mi kompetencji żeby ocenić

Podzielcie się też Waszymi ulubionymi momentami z Oskarów, co było największą wpadką, co największym tryumfem, co największą pomyłką itp.

Zapraszam do dyskusji.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując