Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Snowboardzistki :))
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-27, 20:22   #2207
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez unavailable Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny
byłam w sklepie i jedynie co mi polecali to deski Rossignola, a z tego co wyczytałam nie sądobre . Niestety nie mogę trafić na jakiegoś miłego pana który by mi pomógł, ale ostatnio zaczepiłam instruktorkę i poleciła mi deskę Salomona lub Burtona. Skłaniam się bardziej ku Salomonowi ( tańszy ) mogłybyście rzucić okiem na tą deskę : http://snowboardowy.com/Deska_SALOMO...139cm-427.html ? myślicie ze sparawdzi się na stoku ? chcę zacząć skakać, ale uwielbiam jeździć rózwnież po stoku i to robię najczęsciej.
Co do butów to ja też nie polecam zakupów przez internet, chciaż ja kupiłąm swoje w sklepie to moje bardzo się rozbiły i teraz są na mnie niestety za duże..

A tak ogólnie to jakie macie modele desek ?
Ja mam akurat K2 moment-w załączniku. Jest to, jak to K2 nazwał, Catch free rocker, czyli rocker, ale bardzo lekki. Krawędzie na tej desce zmienia się bardzo dobrze, w porównaniu do burtona z wypozyczalni to niebo Mam deskę pierwszy sezon (w sumie 1 sezon jeżdzę), ale na razie jestem bardzo zadowolona, czyt. jestem w niej zakochana

Co do Rossignola, to te najtansze modele typu Temptation są dla baaardzo początkujacych, czyli takich, którzy nie bawią się jeszcze w "krawędziowanie":P W podobnej cenie na pewno lepiej zaopatrzyć się w Voelkl, np. melody lub shine.


Cytat:
Napisane przez nikita82 Pokaż wiadomość
unavailable zapytałam męża - jeździ na desce 8 lat i oto jego rada

jako że sezon ma się niestety ku końcowi lepiej poczekać aż tego roczne deski będą już zeszłoroczne :P Co do deski Burton to dobry wybór, ale jest wiele innych świetnych firm - siłą Burtona jest głównie marketing. Jeśli nie nastawiasz się na skoki to lepiej wybrać deskę all mountain (może nawet z lekkim "rockerem" - deski Burton oznaczone literką V przy nazwie), świetnie się sprawdzi przy zabawie w puchu jak i przy szybkim krawędziowaniu. Polecam firmę Ride np. model Compact. Mnóstwo desek opisanych jest na stronie http://www.pksnow.pl
Jeśli chodzi o wiązania to czy stawiasz na stabilność i dobre trzymanie (tradycyjne np. Burton Mission, Custom czy Drake Fifty), czy na wygodę zapinania (cała "rodzina" Flow).
Z butów polecić mogę Northwave - w żadnym wypadku butów nie kupuj przez net bez przymiarki, spokojnie przymierz i wtedy ewentualnie znajdź ten sam model taniej.
Nie kupuj sprzętu z tego sezonu, tylko z poprzedniego a nawet 2 w tył. Nie stracisz nic z jazdy a portfel ci podziękuje.

Mam nadzieję że Ci pomoże Jak coś - pisz.
Dokładnie Rockerki to fajne rozwiązanie na poczatek, i mimo, że nie są jakoś superhipermiękkie, to na pewno nie są twarde, na początek mogą być

Sama mam buty Northwave, akurat z boa, i mogę polecić, są super, dobrze trzymają i błyskawicznie się je zawiązuje:P

Co do wiazań, to Flow, czyli tzw. wiązania dla leniwych, są jak dla mnie przereklamowane. Jeździłam i na nowiutkich Flowach i na nowych Drake'ach i, jak dla mnie, klasyczne wiązania równie szybko się zapina, a trzymanie maja nieporównywalnie lepsze niż Flow.

Warto poczytać fora snowboardowe, chociaż trzeba brać poprawkę na to, co piszą. Najlepiej udać się do jakiegoś sklepu, który oferuje wiele marek, gdzie sprzedawca nie będzie wciskał tylko tej marki, którą ma na stanie:P

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja mam voekl melody, bardzo sobie chwalę. Oczywiscie wolalabym miec Burtona, ale wieksza cześć kwoty placi sie na ten marketing, a na razie mnie nie stać.
Ja swoj sprzet kupilam w calosci polegajac na opiniach w internecie i panow w sklepie. Ostatecznie kupilam w sklepie stacjonarnym, ale tylko dlatego, ze dostalam ceny internetowe (maja tez sklep internetowy), wiec wszystko na miejscu pomierzyłam itd.

A co do Limanowej - juz tutaj pisałam - nie jest to stok dla początkujących, poniewaz czerwona trasa jest naprawde mocno stroma i nawet moj tż jezdzacy od 20 lat na nartach sie porządnie zawachał i zeslizgiwal się czesciowo, a trasa niebieska - przynajmniej tak oznaczona, jest bardzo wąska, nie mozna rozwinac skrzydeł, a w polowie bardzo stroma. nie nie nie.
Masz dobrą i ładną deskę, nie wiem czemu tęsknisz do burtona

Cytat:
Napisane przez unavailable Pokaż wiadomość
nikita82 - dziękuję bardzo za odpowiedź, zaraz poczytam
zastanawiałam się nad Burtonem typu All mountain, ale z tego co wiem to deski w stylu Rocker są bardzo twarde, czyli jednocześnie można wykluczyć robienie tricków i skoki ( moja stara deska jest tępa i niestety nie mogę z nią nic zrobić ). Kurcze naprawdę nie wiem, wiem, ze freestyle chce uprawiać, ale znów ta deska Salomona chyba nie bedzie dobra do jazdy w miarę szybkiej na krawędziach na stoku, jak sądzisz ? jeśli tylko wiedziałabym, ze ona radzi sobie również dobrze na stoku.. szkoda, ze nie ma deski która byłaby po prostu do wszystkiego... co do wiązań to prawdopodobnie bedą klasyczne, Flux troszkę za drogie, jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za rady, na pewno wykorzystam

co do Limanowej to faktycznie dla początkujących cieżka, ale dla tych którzy chcą sie szkolić jest super moim zdaniem, chociaż Kasina również mi się podobała.
O, Fluxy sama chcialabym mieć, ale calkiem porządne wiązania można kupic taniej, np. Drake albo Ride. Za 400 stówki można mieć już naprawdę fajny model

Rockery wcale nie są twarde, a jesli chcesz skupić się na jeździe w parku, to z rockerem żaden problem-teraz to robią specjalne rockery do parku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8621423085751Moment_K2_2011_1.jpg (13,4 KB, 5 załadowań)
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora