Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DO NAUCZYCIELEK! HELP! HELP!HELP!!!! ZAMYKAM WĄTEK, - NIESTETY, PRACY JEDNAK NIE DOSTANĘ )-: OKAZALO SIĘ, ŻE UKLADY SĄ NAJWAŻNIEJSZE )-: SZKODA)-:
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-03-30, 15:42   #32
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Re: DO NAUCZYCIELEK!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! HELP! HELP!!!!!!!!! HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

DominikaS napisał(a):
> Słuchaj, a może zamiast cały czas bezproduktywnie myśleć o tym piątku, zacznij sobie coś planować? Na przykład, w jaki sposób będziesz zbierała oceny. Może będziesz robiła częściej krótkie sprawdziany i oceniała za każdym razem 5 z nich? Będziesz wywoływała do odpowiedzi ustnych? Czy będziesz dawała jakieś punkty za aktywność?
> czy będziesz pisała na tablicy i co? trudniejsze wyrazy? Tematy? Jakąś myśl przewodnią lekcji?
> Czy będziesz sprawdzała zeszyty? Jak będziesz je oceniała? itp
> Na razie nie martw się że nie masz książek, pierwszą lekcję możesz zrobić wolniejszą, w stylu, "gdzie przydadzą Ci się informacje zdobyte na lekcjach języka polskiego" albo "język polski w dzisiejszym świecie", "czy uważacie że ksiązki mają wpływ na obraz dzisiejszego świata", "praktyczne wykorzystanie literatury w świecie filmu - słynne ekranizacje powieści", "czy warto czytać książki i dlaczego" itp Możesz przygotować się do takiej lekcji szybko a może w jej czasie poznasz trochę swoich uczniów i przestaniesz się trochę bać? Zresztą zorientowanie się w ich wiedzy i umiejętnościach na pewno Ci się przyda.
> Poza tym, skoro Twój duży tata będzie w klasie obok, to zawsze będziesz mogła liczyć na jego pomoc I na pewno wiele będzie mógł opowiedzieć Ci o niektórych uczniach
> Na pewno będzie dobrze

Dominisiu, wlasnie podsunęłaś mi super pomysł z tymi tematami!!!! Tak też zrobię!!!!!! No i prawda - system oceniania muszę sobie przemyśleć... Kurcze, ale z tymi tematami to naprawde rewelka!!! Spiszę sobie je!!! Ja w tym chaosie myślowym dzisaj jestem kompletnie zakręcona. Jutro ide do dyrektora, może jeskies podręczniki się znajdą dla mnie. Tata mnie pociesza, że mam się nie cykać, najwyzej bede im gadać o zasadach oceniania i zachowania, jaki sobie ustalę i koniec. Czyli mowi, to co Ty. A w razie czego zawolam tatę, jak będą nie grzeczni, hihiih! Jejku, już troszke mniej się boję... Dziekuję za te temaciki!!!!!
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując