Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-03-24, 22:13   #4027
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: jakie filtry do kuracji kwasami???

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
z góry przepraszam, że podnoszę wątek, ale z drugiej strony nie chciałam zakładać nowego..przyznaję sie, że dopiero zaczynam z filtrami, gdyż od niedawna przechodzę kurację differinem w kremie i klindacinem t, unidox doustnie, i to dzięki Wam dowiedziałam się, że filtry są potrzebne, a moja pani dermatolog nie raczyła mnie poinformować..Ale do rzeczy..
mam cerę mieszaną zapychającą się, tony zaskórników( kasza na brodzie), wągry i pojedyncze pryszcze, bolące i ropne, najwięcej przed miesiączką, zaczęłam kurację j.w. ( po czym nastąpił ogromny wysyp bolący guli, ale wyczytałam na Wizażu, że to normalne i trzeba przeczekać..)
Skóra świeci mi się niemiłosiernie, ale czuć, że jest nienawilżona, szczerze przyznam, że podczas tej kuracji nie stosuję żadnego kremu nawilżającego..
postanowiłam odstawić wszelkie kremy matujące, gdyż podobno to jeszcze pogarsza problem, a przerzucić się na nawilżanie..

moje pytanie brzmi, czy przy takiej kuracji wystarczający będzie filtr 30 czy potrzeba większego..generalnie chodzi mi o to, że nie chce się po nim jakoś okropnie świecić.. szukam czegoś lekkiego, nawilżającego i przede wszystkim niezapychającego

Oto kilka jakie wybrałam i prosiłabym o jakąś poradę, który z nich będzie najlepszy

-LRP Anthelios Dermo-pedriatics SPF 50+ czy lrp 30? czy alkohol w tym filtrze nie będzie przeszkadzał?
-Emulsja Avene 50+
-AKN MAT 40 Bioderma
-Avene Hydrance Optimale Legere Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26

Czy te filtry są fotostabilne i czy nie zapychaja?
Nie wiem czy moje propozycje są dobre, więc proszę o poradę..
Jakoś nie mogłam znaleźć nic z niższym filtrem i równie dobrymi ocenami, jeśli tak owe są proszę o podpowiedź..

tak jak pisałam wyżej, zamierzam zakończyć matowanie się a przejść na nawilżanie, czy któryś z wyzej wymienionych nie zaprzecza temu..
Dodam, że w ogóle się nie maluję i czy w takim przypadku lepsze będą dla mnie filtry mineralne..?
Przepraszam za tą ilość pytań, przestiudowałam na pewno połowę tego co piszecie o filtrach, siedzę nad tym już kilka dni, ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi, a jeśli już znajde to są sprzeczne..

Proszę o radę
-
Poradzi Ci chłopak. Też przez to przechodzę.

Otóż do Differinu nie poleciła Ci filtra, ponieważ przy Differinie można się opalać ale nie za długo itp. to nowoczesny lek, wszystko w jego instrukcji a producent wie chyba najlepiej.. ale jesli ktoś złuszcza się jeszcze kwasami czy lubi być biały filtry są wskazane, ja używam.

Polecam tylko Biodermę, MAX 50 lub AKN Mat 30 ale ona bieli fest.

Jest opinia, że preparaty matujące de facto wysuszają i że tylko nawilżaniem można się pozbyć świecenia skóry (jest w tym logika) ale ja w najbliższym czasie będę jeszcze testował Biodermę Sebium Mat i Nivea Cool Freeze Mat czy coś takiego for Man.

Bioderma MAX 50, jak pisała jedna wizażanka, ma składniki nawilżające ale daleko w składzie.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora