Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Scent Bar XXV
Wątek: Scent Bar XXV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 19:04   #3398
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar XXV

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość

Madzik
Naistotniejszą cechą przyjaźni jest akceptowanie drugiej osoby taka jaka ona jest ( idzie to oczywiście w dwie strony )

Drugą istotną cechą jest fakt ,że możemy liczy na zaprzyjaźnioną osobę w trudnych sytuacjach życiowych, na jej jakies poświęcenie , o ile oczywiście ma ona jakiekolwiek możliwości - choroba, utrata pracy, partnera, wpadnięcie w nałóg tp. . ( to tez idzie w dwie strony).

Trzecią cechą jest wzajemne zaufanie, co do tego ,że mozna na siebie w trudnej sytuacji liczyc i że Twoje sprawy nie bedą wynoszone bez Twojej zgody na zewnątrz.
( to też w obie strony)

Reszta jest mało istotna - sposób bycia, zainteresowania, częstotliwosc kontaktu, mniejsza lub wieksza otwartosc, nawet humory

Jezeli w relacji dwóch osób brakuje tych trzech elementów, o przyjaxni nie może byc mowy, a jedynie o znajomości czy ew. koleżenstwie.
Rozterko myślę nad tym co napisałaś- a wiesz, że twoje zdanie sobie bardzo cenię. I to co napisałaś - ja to wiem. Zastanowiłam się nad tymi cechami - dwie są spełnione. Waham się co do drugiej na liście. I po głębszym zastanowieniu się mogę napisać " nie jestem pewna". Nie, że "nie". Ale też nie jestem pewna, że "tak".

Naprawdę rozumiem ( albo cały czas się mocno staram i mam to na uwadze) , że ona ma inne potrzeby, inne przyzwyczajenia, nawyki. Ale pewne jej zachowania zwyczajnie sprawiają mi przykrość. I powiedziałam jej to (oczywiście nie w stylu " bo ty nigdy", tylko o tym jak jak się poczułam w danej sytuacji. Ona też sygnalizowała, że pewne moje zachowania jej się nie podobają, czy źle się z nimi czuje. I starałam się tego nie robić, pracować nad sobą.

Wiem, że nie mam prawa jej zmieniać, wymagać zmiany charakteru. Ale pewne jej zagrania czy zachowania niesamowicie mnie drażnią, wkurzają, czy sprawiają przykrość - i nie wiem czemu, mimo że patrzę na całokształt, nie potrafię po raz kolejny machnąć na to ręką i stwierdzić " trudno, ona tak ma.."
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2011-03-27 o 19:05
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora