Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zachowanie 3 latka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-03-29, 08:12   #56
Aniap23
Zadomowienie
 
Avatar Aniap23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 564
Dot.: Zachowanie 3 latka

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Tylko wtrącę się z pytaniem poza dyskusją, naprawdę tak jest? Pytam, bo pani dyrektor, z która rozmawiałam w ubiegłym roku powiedziała, że dokonywanie selekcji do przedszkola na takiej podstawie jest niezgodne z prawem i nie mają prawa odmówić dziecku miejsca w placówce na podstawie braku zatrudnienia rodzica. Powiedziała, że mogę spokojnie wpisać w formularzu, ze nie pracuję zawodowo bo to nie ma żadnego znaczenia przy przyjmowaniu dziecka tylko ewentualnie później w różnych sprawach organizacyjnych mogą brać to pod uwagę.
Dopiero będę zapisywać córkę za kilka dni, dlatego zasiałaś u mnie wątpliwość czy cos sie zmieniło.
Jeżeli mają dużo miejsc to dziecko przyjmą, jeżeli natomiast jest bardzo dużo dzieci i dla wszystkich nie starczy miejsca to robią selekcję i pierwszeństwo mają dzieci rodziców pracujących lub np samotnych rodziców. Oczywiście nigdzie to nie jest napisane ale nabór odbywa się na jakichś zasadach i każdy ma do niego wgląd (teoretycznie ).
Jeżeli nie pracujesz to możesz się zająć dzieckiem a rodzice pracujący nie, dlatego kwalifikują dzieci rodzin bardziej potrzebujących
Wiem co mówię
Aniap23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując