Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 11:24   #3916
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Festris Pokaż wiadomość
Witam,
Szykuje się moje pierwsze zamówienie na BU

Mam cerę bardzo trudną, tłustą i trądzikową, do tego niesamowicie delikatną. Od 3 lat leczę dermatologicznie, w ciągu ostatniego półrocza stosując gł. AcneDerm + apteczny piling PHA pozbyłam się dużych zmian, ale kosztem strasznego uwrażliwienia i głębokiego przesuszenia skóry. W tym momencie mam drobne zmiany, niestety też mnóstwo podskórnej "kaszki" w miejscach wcześniej czystych, trochę przebarwień i rozszerzone pory. Niestety dermatolog tak mnie załatwił, że zaczął zapychać mnie nawet najprostszy krem (babydream, physiogel, cetaphil), a najdelikatniejsze myjadło robi mi buraka - ogółem każdy kosmetyk powoduje wysyp przez podrażnienie

Chciałabym teraz uspokoić skórę, co pozwoli jej w sumie samodzielnie wygoić pozostałe paskudztwa i ograniczy świecenie się - pory, zaskórniki i przebarwienia zostawię sobie na potem.

Zrobiłam wstępną listę zakupów, proszę bardziej doświadoczone osoby o ewentualne wskazówki:

olejek myjący pomarańczowy

hydrolat oczarowy

żel hialuronowy
olej arganowy

++ puder bambusowy + pudełko


(razem 67zł, 70 to moja granica)

Wydaje mi się, że pokryłam absolutne minimum, czy o czymś zapomniałam?
Jeśli masz tak wrażliwą skorę, to myślę, że lepszy byłby bezzapachowy - olejki eteryczne mogą podrażniać.
I puder bambusowy bardzo wysusza, to czysta krzemionka. Lepszy jest bambusowy z dodatkiem czegoś - jest go naprawdę dużo więc warto dokupić coś do mieszania (jedwab, perły - ale to w innym sklepie, ja tak ratowałam swój), lub po prostu wybrać bambusowo jakiś tam, nei pamiętam teraz jakie są dostępne na BU. I jeszcze nie wiem, czy pomogę, jesli jestes tak ograniczona finansowo, ale to pudełeczko na puder sypki jest beznadziejne. Już o tym pisałam - raz, że małe, dwa - puder wysypuje się, pomimo ze jest zakręcane, więc jego rozmiar który ew. w podróży mógłby być zaletą, pozostaje kompletnie nieprzydatny, no i najgorsze, że się obłamuje - mnie się ukrusza powoli pokrywka, choć używam rzadko i trzymam z szufladzie ;/
Rewelacyjne pudełeczka mają na kolorowka.com - można negocjować tańszą przesyłkę (ja tak robiłam) przy zamawianiu jednego czy dwóch tylko produktów.

Aha, i teraz dopiero zobaczyłam, że cerę masz tłustą, mimo podrażnienia... Olej arganowy jest dość ciężkim olejem, mnie zapychał i teraz stosuję go tylko do dekoltu i dłoni. Na BU nie ma dużego wyboru olei, ale ja uwielbiam z pestek malin - choć to raczej do stosowania na noc, bo barwi lekko skórę, jeśli masz jasną karnację.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."



Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-04-12 o 11:27
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora