Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do Zlo - moje skromne przemyslenia :-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-05-17, 16:54   #5
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Do Zlo - moje skromne przemyslenia :-)

ambiance napisał(a):
> Witam serdecznie.

Również witam.

> Od dluzszego czasu odwiedzam Wizaz, czasem zdarzy mi sie wpisac cos na forum albo w KW.

Miłe początki [img]icons/icon10.gif[/img]

> Ktoregos dnia "udalo" mi sie zamknac strone bez wylogowania. I wlasnie w zwiazku z tym moj post. Mysle, ze dobrym pomyslem byloby ustawienie czasu wygasniecia cookies. Bo jesli ktos jak ja (z deficytem lecytyny [img]icons/icon7.gif[/img] zapomni sie wylogowac, wydatnie ulatwi podszycie sie pod swoj login osobom niepowolanym.

Można ustawić cookiesy na nieco krótszy czas, ale nigdy nie wykluczy to możliwości włamania przez osoby trzecie...

> Poniewaz serwis jest oparty na cookisach (nie na sesjach)

W planach są przeróbki całkowicie na sesje, ale z tym jeszcze niestety należy poczekać do drugiej połowy roku (powód: brak funduszy na wymianę części softu).

> , ustawienie czasu waznosci moze spowodowac, ze osoby dluzej tu przebywajace w ramach jednej sesji beda zmuszone logowac sie wiecej niz raz, ale z drugiej strony ograniczenie czasowe to zawsze jakies zabezpieczenie. Pozostawiam do przemyslenia. Pozdrawiam.

W skrócie - nie uda się dogodzić jednakowo każdemu. Jednej osobie odpowiada właśnie taka forma, gdzie system trzyma informacje o loginie dość długo, inne wolą przelogowywać się częściej, ale bezpieczniej - pewnie ze względu na dzielone komputery.

Złotego środka na to nie ma, niestety...

Również pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując