Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-14, 15:37   #175
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Dyskusja i pytania do: analiz, składów kosmetyków oraz różnych składników

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
jako marnotrawna córa podczytuję już Was tylko z doskoku, ale dalej uskuteczniam zakręconą pielęgnację
ostatnio natknęłam się na naturalne odżywki w sieci mydlarni u franciszka. fajny opis produktu, fajny skład, wydawałoby się, ale... nie jestem przekonana czy prawdziwy. podane są w nim oleje, gliceryna i woda - chyba nie ma szans na połączenie tych składników bez emulgatora... zerknijcie: http://www.lorient.pl/odzywka-do-wlo...-27-id-44.aspx
Skład: oliwa z oliwek, olejek z róży damasceńskiej, olej laurowy, olej sezamowy, olej kaktusowy, wosk pszczeli, gliceryna, woda destylowana.
INCI: olea europe (oil olive), rosa damascene oil, laurus nobilis oil, sesamum indicum, cactacesse juss, cera flava, vegetable gliceryn, aqua destillata.


co o tym sądzicie? wydaje mi się, że podawanie składu w inci zobowiązuje do rzetelności, na ile ten skład jest logicznie uzasadniony?

zgadzam się z Eloe, wosk tu będzie prawdopodobnie łączył obie fazy;
ja np. robię pomadki do ust, oleje/masła + wosk, a jak podstygnie trochę gliceryny itp.

Ale i tak mam wątpliwości co do kolejności składników, a także do faktu czy ta "odżywka" spełnia warunek bycia odżywką;
już nie raz spotkałam się ze stwierdzeniem, że to co czyni odżywkę odżywką to przede wszystkim jakiś wygładzacz łusek/antystatyk;
przykładowo olej czy miód mogą nawilżyć, ale nie wygładzą łuski tak jak to zrobi antystatyk więc nie możemy o miodzie czy oleju powiedzieć, że to odżywka.


Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
może za bardzo się czepiam, ale oglądając te produkty zauważyłam, że np odżywka różana ma kolor różowy - naturalnie?

poddaje skład w wątpliwość bo w przypadku szamponów wygląda on np tak : INCI: oil olive, oil nigella sativa, argania spinosa, mud ghassoul, aqua flovers, aqua destillata, vagetable gliceryn.
gdy zapytałam o wytłumaczenie na jakiej zasadzie szampon myje przy olejowym składzie, usłyszałam, że przecież grecy używali właśnie oliwy z oliwek do mycia i byli szczęśliwi :P argument, że olej na włosach = tłuste włosy nie spotkał się z odpowiedzią...

może być tak, że składniki kolorystycznie nie są ujęte bo jest ich mniej niż najmniejsza wymagana ilość składnika aby koniecznością było wpisanie go do inci.

co do szamponu, ja się zastanawiam czy to nie jest mydło; wszakże od tysiącleci ludzie myją się mydłami a te wyrabia się z olejów.
Ale pewności nie mam;
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując