Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 08:28   #16
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Kiedyś TŻ zapytany przez moją ciotkę o to kiedy planuje spłodzić syna (wtf?) odparł, ze jak się skończy kryzys Ciocia dopytała czy gospodarczy, a on na to, że nie, że małżeński


Bomba! Jak pójdę w odwiedziny do ciotki TŻa to wypróbuję ten tekst, jestem ciekawa jaką będzie miała minę


Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Istnieje nawet psychologiczne tego uzasadnienie - nazywa się to dysonans postdecyzyjny.
Musiałam sobie wygooglować
Im więcej w coś inwestujemy, im ważniejsza decyzja, im więcej tracimy im bardziej jest nieodwołalna tym pozytywniejsze są nasze oceny tej rzeczy.

Coś w tym jest. Mój kolega adwokat nie znosił dzieci. Żona odstawiła pigułki bez jego wiedzy. I nagle jak już jego dziecko ma rok, przy okazji spotkań, ślubów przyjaciół wszystkim życzy dziecka, pyta się kiedy będą je mieli, a jak więcej wypije to strasznie naciska innych no i na imprezy chodzi teraz bez żony.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora