Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-29, 03:34   #565
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Dziewczyny wrócicie kiedyś do Polski? Ja w PL jestem i nie moge sie odnalezc..

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
Piszesz o oczywistych oczywistościach.Każdy chyba wie,że wybiera sobie ''to co lubi''.
Nie mieszkam w Hiszpanii,a wiem który piłkarz pocałował którą reporterkę i dlaczego to zrobił.Ot,to są skutki unifikacji i również dyfuzjonizmu kulturowego.Codziennie czytamy i słuchamy o tym w mediach.,o tym ważnych rzeczach i totalnych pierdołach(jak choćby ten pocałunek).I nikt tu nie mówi o słuchaniu Lady Gagi,bo to wszystko jest masówka,trąbią o takim czymś wszędzie,praktycznie w każdym kraju świata.Nie postrzegam tego jako ''kulturę'' samą w sobie,ani coś przypisanego do konkretnego kraju.To jest mainstream,nie każdego to bawi.
Przysłowiowa ''Lady Gaga'' jest zarówno w Wielkiej Brytanii,Argentynie czy Polsce.Jak ktoś chce być "obserwatorem kultury masowej",to nawet nie musi nosa wyściubać z rodzinnego miasta.Żyjemy w takich czasach,a nie innych.Naprawdę nie uważam,aby ktokolwiek musiał śledzić tabloidy czy reklamy,aby poznać inną kulturę i obyczaje.Owe poznaje się poprzez bezpośrednie kontakty z jej przedstawicielami,poprzez naukę ich języka i ogółne przebywanie w danym środowisku.
I jak oni rzuca jakas aluzja do jakiejs reklamy np w zlosliwym zarcie to co? Pytasz i jestes zainteresowana czy udajesz, ze zrozumialas i dalej nic nie kumasz?
Twoim zdaniem jezyk ewoluuje i jezt uzywane w oderwaniu od kultury masowej? Mozesz studiowac polski na uniwersytecie 20 lat, ale nie zakumasz co ktos bedzie mial na mysli mowiec "ciemnosc, widze ciemnosc", albo "kobieta mnie bije" czy "a gdzie Kevin?" w swieta, albo "no to Frugo" itd itd itd.
Dalej, "dane srodowisko" to piwnica jakas? bo na wychodze na ulice i widze billboardy. Wake up!

Jest tez masowka specyficzna dla kraju. Widzialas kiedys np. liste top 20 w Indiach? Gaga jest DAALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEKO w tyle za aktualnymi hitami z filmow z Bollywoodu. Z Chin tez pamietam, ze wcale niekoniecznie ich "masowka" byla taka, jak nasza. WIdzialas kiedys Azjatycki pop? Takze jest roznica. Uwazasz, ze to NIC nie wnosi do twojej wiedzy na temat kraju, mentalnosci ludzi? Wspolczuje ci. WIesz, ze kiedys Jane Eyre bylo uwazane za nic nie warta ksiazke masowke romansidlo na ksztalt harleqina ? Dzis jest dla nas swietnym uchwycenie tamtych obyczajow i kultury. Tak, jasne, masowka jest zua i bezsensowna
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując